Faydaları Saymakla Bitmez Enerjisa


Enerjisa, iki ana iş koluna hâkim olmakla birlikte insan, teknoloji ve çözüm odaklı hizmetleri ile enerji üretim ve tüketimine büyük katkılar sağlıyor. Uygulamaları, hizmetleri ve faaliyetleri ile insanı odağına alan şirket, Türkiye’nin birçok yerinde kendini gösteriyor.


Enerjisa, internet sitesinde enerji üretimi, verimli enerji tüketimi, alternatif enerji çözümleri ve bireylerin Enerjisa'dan nasıl faydalar sağlayacağı ile ilgili tüm detaylar yer alıyor. Belki de tartışılan ancak en sık işlemlerden biri olan abonelik, ev ve iş yerinde elektrik abonesi olmak için yapılması gerekenler anlatılıyor. Gerekli belgeler, nereye götürülmeleri gerektiği ve daha pek çok bilgi yer alıyor. Kullanıcıların en çok dikkatini çeken alanlardan biri de sitenin içerisinde yer alan enerji tasarrufu yapmak için kişiye özel önerilerin bulunduğu uygulamadır. Bu uygulamanın yönlendirmesi doğrultusunda kullanıcı enerji konusundaki tasarruflarını ölçerek karşılığında verilen bilgilere bağlı olarak Enerjisa'dan tasarruf önerileri alıyor. Ayrıca internet sayfasından kullanıcı her işlem için online randevu alabilir. Böylece bireyler sıra beklemeden işlemlerini gerçekleştirebilir. Alternatif enerji çözümleri ile ilgili gerekli bilgilendirmeler sitede yer alıyor.

Böylece siteyi inceleyen kullanıcılar ya da potansiyel kullanıcılar önerileri uygulayarak ekonomilerine katkıda bulunabilir. Ayrıca alternatif enerji çözümlerinin ülkeye ekonomik, çevresel ya da teknolojik olarak desteklerinin neler olduğu da aktarılıyor. Enerjisa elektrik faturalarının ödenmesi için başvurulacak yerler, Enerjisa Yetkili Ödeme Noktaları ve Enerjisa Online Hizmetler Merkezi’dir. Buralardan güvenilir, hızlı ve herhangi bir ek ücret ödemeksizin ödeme yapılabilir. Ayrıca anlaşmalı bankalar ve tüm PTT'lerden de tüm elektrik faturalarının ödemeleri gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda sayfada yer alan bölümler arasında yenilikçi uygulamalar, kampanyalar ve sıkça sorulan sorular da yer alıyor. Haberler ve duyurular kısmı sayesinde de ülke bazında enerji tüketimi ve üretimi ile ilgili yatırımlardan haberdar olabiliyoruz. Enerjisa internet sayfasında kullanıcılar için pek çok bilgilendirme yer alıyor. Sayfada yer alan bilgilendirmeler sayesinde doğru enerji tüketimi, ülkedeki enerji üretimi, elektrik ödemeleri ile ilgili kampanyalar, ödeme yöntemleri ve merkezleri hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Böylece faydalı bir Enerjisa kullanıcısı olabiliriz.                 

Yorumlar