FM 2013 Klasik Mod Editlemek Kesin Çözüm!

fm 2013 klasik mod edit

Football Manager 2013 (genel kullanımıyla FM 2013), Türkçe dil desteği ile birlikte gelerek gönüllerimizi fethetmeyi başarmıştı ve korsan oyun piyasasının gayet canlı olduğu ülkemizde, oyuncuları orjinal oyun almaya yönlendirecek güzel bir adım attı.

Oyunun fanları zaten oyun hakkındaki yorumlarını yapmışlardır ondan dolayı direk size yardımcı olacak konuya geçelim:

Biliyoruz ki FM serileri artık kendi için bir editör ile birlikte geliyor fakat bu editör herhangi bir yeni oyun açmadan evvel işimize yarıyor. Yani bu da demek oluyor ki editörü artık kullanamayacaksın :( (FM 2013'e girdin,  yeni bir oyun açtın oyunda biraz ilerledin ve oyunu kaydedip çıktın. Artık editör hiç bir işine yaramaz) Bu sebepten dolayı oyunu bırakan kişiler dahi olmuştu.


Bu iş için hazırlanmış yazılımlar da bulunmakta. Bunları genelde internette "Kayıtlı oyun editörü" başlıkları altında görürüz. (FMRTE serileri)

Bu uygulamalarda kabaca; kaydettiğiniz ya da halihazırda devam ettiğiniz oyun üzerinde oynama yapmanızı sağlar. Örneğin; önemli bir oyuncunuz antrenmanda sakatlandı. Oyuncunuzu editör yardımıyla tek tıkla iyileştirebiliyorsunuz.


Editörler güzel hoş. Fakat FM 2013 için hazırlanan kayıtlı oyun editörü FMRTE 13 için farklı bir durum var. Oyunun 2 modundan sadece 1 tanesine editörle müdahale edebiliyorsunuz. FM 2013 Klasik mod'a ne yazık ki müdahale etmeniz mümkün gözükmüyor :(
(üzülmeyin! çözüm aşağıda▼)

fmrte 2013 ile klasik mod editlemek

FM oyuncusu olarak biz de bu konuyu çok araştırdık. Fakat türkçe sitelerde çözümü bulmak mümkün olmadı. "Yoğun araştırmalar sonunda" bulduğumuz çözümü paylaşalım :

Arkadaşlar adım adım anlatalım:

1. Öncelikle Klasik moda hiç girmeden direk normal modda oyuna başlayın.

2. Veritabanı seçme ekranında seçili veritabanını aklınızda tutun.
3***. Veritabanı seçme ekranında alttaki değiştir kutucuğunu KESİNLİKLE işaretlemelisiniz.
4. Pencereyi onayladıktan sonra lig seçme ekranındayken üstteki FM menüsünden "başlangıç ekranına çıkış" seçeneğini seçmelisiniz. Önemli Not : Asla "geri" tuşunu kullanmayın. Yoksa işlem başarısız olacaktır.
5. Başlangıç ekranına geldikten sonra klasik modda oyun açabilirsiniz.
6. Editörünüzde load game ya da oyunu yükle butonuna bastığınızda hata vermeyecektir ve klasik modda da oyun editlemeye başlayabilirsiniz.

İnşallah faydası dokunmuştur ve birilerinin imdadına yetişebilmişizdir. 

Genel Not: Birçok ingilizce kaynaktan çeviri yapılarak emek harcanmıştır. Lütfen paylaşırken kaynak gösterin. Emeğimize göstereceğiniz saygı, en büyük destektir.
Bunun dışında yorum yaparak beğenerek ve sosyal medyada paylaşarak hem başkalarının faydalanmasını sağlayabilir hem de bize destek olabilirsiniz.


Teşekkürler... İyi oyunlar...

Yorumlar