iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Çıkış Tarihi ve Fiyatları

Apple 13 milyondan fazla yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sattığını duyurdu. Elde edilen rakamlara göre yeni bir rekor kıran iPhone 6s ve iPhone 6s Plus; İtalya, Meksika, Rusya, İspanya ve Tayvan dahil 40'tan fazla ülkede 9 Ekim, Türkiye'de ise 16 Ekim tarihlerinden sonra satışa sunulacak. Yeni iphone modelleri yıl sonuna kadar 130 ülkede pazarlarda görülecek.
iphone 6s iphone 6s plus fiyat tarih


Apple CEO'su Tim Cook : "iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışları inanılmaz bir seviyeye ulaştı ve Apple tarihindeki tüm ilk haftasonu satışlarının çok üzerine çıktı, Müşterilerin geri bildirimleri inanılmaz. 3D Touch ve Live Photos'a bayılıyorlar. 9 Ekim'de daha da fazla ülkede iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ı müşterilere ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz." şeklinde açıklama yaptı.


iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, iPhone'un Multi-Touch (çoklu dokunma) arayüzüne 3D Touch ile yepyeni, farklı özellikler katıyor. 3D Touch telefonunuzun ekranına bastırma ve dokunma şiddetinizi algılayabiliyor ve yapmak istediklerinizi ona göre işleme sokabiliyor. Bu yeni modeller, resimlerinizi çeşitli şekillerde saklamanızı ve düzenlemenizi sağlayan Live Photos özelliğine sahip. Live Photos, 3D Touch, 12 megapiksel iSight kamera, 5 megapiksel FaceTime HD ve Retina Flaş ve çok daha fazla teknoloji, gücünü Apple tarafından tasarlanan ve akıllı telefonlarda kullanılan en gelişmiş çip olan A9 çipten alıyor ve böylece daha hızlı bir performans sergiliyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, akıllı telefonlarda havacılık endüstrisinde kullanılan alaşım  olan, en dayanıklı cam ve 7000 serisi alüminyum kullanılarak tasarlandı. 

Live photos özelliğini merak edenler için : 


En güncel iPhone işletim sistemi olan iOS 9, güçlü arama ve geliştirilmiş Siri özellikleriyle iPhone'u daha da akıllı yapıyor. Yeniden tasarlanan Notlar uygulaması, Harita uygulamasındaki detaylı toplu taşıma bilgileri (bazı ülkeler) ve iyi bir haber okuma deneyimini sunan yepyeni News uygulamasıyla, yerleşik uygulamalar daha da güçleniyor. Daha az yükleme alanına ihtiyaç duyan yazılım güncellemeleri ve cihazlarınızı daha da iyi koruyabilmek üzere tasarlanan gelişmiş güvenlik özellikleriyle iOS'un temeli güçlendirilmek istenmiş belli ki.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, 9 Ekim'den itibaren Andorra, Avusturya, Belçika, Bosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Grönland, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Man Adası, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Maldivler, Meksika, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Tayvan dahil, 40'tan fazla ülkede daha satışa sunulacak. 10 Ekim'de ise bu ülkelere Bahreyn, Ürdün, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri de katılacak. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus; Hindistan, Malezya ve Türkiye'de 16 Ekim Cuma günü satışa sunulacak ve yıl sonuna kadar 130 ülkede satışa sunulmuş olacak.Fiyat ve BulunabilirlikiPhone 6s ve iPhone 6s Plus; altın, gümüş, uzay grisi ve yeni rose altın metalik renk seçenekleriyle sunulacak.
Türkiye'de iPhone 6s 16 GB modeli için 3,099 TL,

64 GB modeli için 3,499 TL,128 GB modeli için 3,899 TL önerilen perakende satış fiyatıyla satışa sunulacak.

iPhone 6s Plus ise 16 GB modeli için 3,499 TL,
64 GB modeli için 3,899 TL,128 GB modeli için 4,299 TL önerilen perakende satış fiyatıyla satışa sunulacak. Tüm fiyatlara KDV olacak.

Müşteriler Apple.com/tr adresinden iPhone'larını rezerve edebilir ve bulunabilirlik durumuna bağlı olarak yerel Apple Store'dan teslim alabilirler. Aynı zamanda, Apple Store'larda randevusuz gelen müşteriler için de iPhone bulunacaktır.

Yorumlar