Whatsapp Güncellemesindeki Yenilikler ! 2.12.252

whatsapp güncelleme 2.12.252
Yenilikleriyle ve performansıyla hala kalbimize taht kurmakta olan WhatsApp, son Android güncellemesi 2.12.252'de istikrarını sürdürüyor.


"Kolay.Kişisel. Gerçek zamanlı mesajlaşma" sloganının hakkını, kurulduğu günden bu yana layıkıyla veren WhatsApp, Android kullanıcıları için yayınladığı 2.12.252 veriyosununda orta çaplı değişiklikler ve yenilikler sunuyor.

WhatsApp Son Sürümün Yenilikleri Nelerdir?- Artık sohbetlerinize tek tek özel olarak bildirim ayarları atayabilecek ve sessize alma işlemi uygulayabileceksiniz.

- Tarafınıza gelen mesajları, okundu ya da okunmadı olarak işaretleme seçeneği

- Sohbetler ve aramalardaki veri kullanımını otomatik olarak azaltmak adına yeni ayar tercihleri (Ayarlar/Sohbetler ve Aramalar)

- Eklenen yepyeni emoji ve smile seçenekleri sayesinde mesajlarınıza daha fazla duygu ve ifade katabileceksiniz. Bazı ifadelere basılı tutarak aynı ifadenin farklı renk tonlarını kullanabileceksiniz.

- Önceden gönderilen .vcf uzantılı kişi kartlarında bazı modellerde sorunlar yaşanırken güncelleme ile birlikte hızlıca mesaj gönderebilecek ya da kişiyi hemen kolayca kaydedebileceksiniz.


Yaptığı yenilik ve girişimlerle tabiri caizse bir çuval inciri berbat eden markaların aksine WhatsApp, getirdiği tüm yeniliklerle kullanıcılarını kendine biraz daha yaklaştırmayı başarıyor. Hatta o kadar ki bizler de dahil tüm kullanıcılar sıradaki yeniliği ve güncellemeyi merakla bekler olduk. Bakalım WhatsApp bu ilerleyişini nasıl sürdürecek?

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorumlar