Instgramda Kare Fotoğraf Devri Kapanıyor

Instagram, yaptığı açıklamayla büyük bir değişime başladığını kullanıcılarıyla paylaştı. Gelecek olan güncellemeyle kare fotoğraf zorunluluğu ortadan kalkacak. Nasıl mı?Detaylar yazımızın Devamında…

Şu ana kadar Instagram’da yaptığımız paylaşımlarda fotoğrafımızı kare olacak şekilde kesmek ya da 3.parti yazılımlarla düzenlemek zorundaydık.

Son Instagram güncellemesi bu zorunluluğu ortadan kalkıyor ve Instagram artık geniş ve uzun fotoğraflara da izin veriyor. Bu yenilikle birlikte paylaşım yapmadan önce farklı programlarla dakikalarca uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Instagram’ın paylaşımları sadece ve sadece kare şeklinde kabul etmesinin ve bunu zorunlu kılmasının sebebi neydi bilinmez ama şirket artık bu tercihlerini esnetmiş gibi görünüyor. Büyük kitlelere hitap eden uygulamalarda, bize ufak gelen değişiklikler bile ince ince ölçülüp tartıldığı için bu tarz bir yeniliği bu kadar beklemek zorunda kalmışızdır :)
Güncellemeden sonra, paylaşacağınız fotoğraflar yine eskisi gibi kare halde karşınıza geliyor fakat bunu sadece bir buton yardımıyla değiştirebiliyorsunuz. Butonun işlevi "sığdır" olarak görülebilir.Şu bir gerçek ki bu değişiklikten sonra fotoğraf ve videolar daha anlamlı ve daha özgür bir hale gelecek ve paylaşım sayısı kesinlikle artacak. Şirket, kullanıcı sayısını artırma çalışmaları için karar almış olabilir.

Peki sizin Instagram ile aranız nasıldır? Ve yeni güncellemedeki bu özellik sizi nasıl etkileyecek?
Kıymetli yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar