Periscope Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Periscope uygulaması nedir?

Twitter'ın bir süre önce satın alacağını açıkladığı ve şu anda bünyesine kattığı canlı yayın uygulaması Periscope şimdilerde hayli popülerleşti.

Periscope Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır?Kabaca tabir etmek gerekirse Periscope;
Uygulamaya sahip kişilerin, akıllı telefonları aracılığıyla istedikleri bir anda izleyicilerle etkileşimli olarak canlı yayın yapabilmesine olanak veren bir uygulama.

Uygulamanın kendi sitesine baktığımızda (www.periscope.tv), ilginç şekilde uygulamanın "hala" sadece iOS için kullanılabilir olduğunu görüyoruz.

Biz de Android severler olarak Periscope'a tribimizi etkili şekilde atıyoruz :)

Periscope'u Twitter'ın satın aldığını daha önce belirtmiştik. Peki bu uygulamayı kimler yaptı ve neden yaptılar?

Periscope'u yapan ekibin uygulama hakkındaki fikirleri ve yapım amaçlarını kendilerinden dinleyelim:
"Bir yılı aşkın bir süre önce başkasının gözünden dünyayı keşfetme fikrine hayran olduk. Ukrayna'da bir protestocunun gözüyle görmek nasıl olurdu? Ya da Kapadokya'da sıcak hava balonundan gün doğumunu izlemek? Bu çılgınca gelebilir, ama biz ışınlanmaya yakın bir şey yaratmak istedik. Olayları ve yerleri keşfetmenin birçok yolu varken, biz bir yeri o anda canlı video aracılığıyla yaşamaktan daha iyi bir yol olmadığına inandık. Bir resim bin kelimeye değer olabilir, ancak canlı bir video seni alıp anında o yere götürüp çevreyi gösterebilir." "Yayınlarınızı adlandırabildiğiniz gibi, onları kimin izleyebileceğine de karar verebilirsiniz.Yayıncılar için, Periscope başkalarıyla deneyimlerinizi paylaşmanıza imkan sağlıyor. Bir tuşa basıyorsunuz ve takipçileriniz sizin hayatta olduğunuzu anlıyor. Kızınızın ilk adımlarına veya önemli bir olaya tanık olduğunuzda Periscope size izleyiciler ve paylaşılmış bir deneyimin gücünü sunuyor. Çoğu mobil yayın aracı, hiçbir canlılık hissi taşımıyor. Periscope'taki yayıncılar izleyicilerine direkt olarak bağlıdırlar. Varlıklarını ve etkileşimlerini hissetmeleri mümkündür. Periscope'ta yayınlanmak, yanıp sönen bir kırmızı noktadan daha fazlası anlamına gelir. Biz Periscope'u her zaman şu an olan bir şeyin kalp atışı görseli olarak hayal ettik. Twitter'daki arkadaşlarımız da aynı şeyi hissetmiş olacak ki, Ocak ayında bu vizyon üzerinde beraber çalışmaya karar verdik.San Francisco'da bulunan küçük bir takımla birlikte Periscope'u ayrı bir ürün olarak üretmeye devam edeceğiz. Twitter sizi anında, sohbet içeren ve özgür bir deneyimle insanların, mekanların ve etkinliklerin daha yakınına getiriyor. Biz Periscope'un bu misyonu, insanlara yakınlarındaki ve uzaklarındaki dünyayı deneyimleme ve paylaşma yolu temin ederek daha da iyi bir şekilde gerçekleştireceğine inanıyoruz.Periscope'u sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Nasıl kullanacağınızı görmek için de sabırsızlanıyoruz."

Periscope indir
Periscope İNDİR

Yorumlar