Windows'un Yeni İşletim sistemi : Windows 10 !

Microsoft’un yaptığı büyük sürpriz ile birlikte Windows 9 yerine Windows 10 ‘u duyurması şok etkisi oluşturdu. Şimdi ise Windows 10 indirilebilir durumda.
Windows 10

Windows 10 indirmek için yapmanız gereken tek şey Microsoft‘un web sitesinde yer alan içeriklerden faydalanmak. Windows 10 sürümü teknik ön izleme sürümü ile birlikte indirilebilir durumda. Dilediğiniz gibi Windows 10 ‘u indirip kullanabilirsiniz.
WİNDOWS 10 ‘U NASIL İNDİRİRİM ?
Microsoft’un Windows 10 ‘u indirmek ve test etmek için buraya tıklayarak Microsoft resmi sayfasına gitmeniz gerekiyor. Şuan için Windows 10 ‘un hiçbir yerde Türkçe versiyonu bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda Windows 10 için Türkçe seçeneği eklenecektir. Yani şuan için indireceğiniz Windows 10 sürümü İngilizce  dil desteği ile birlikte geliyor.

WİNDOWS 10 HAZIR MI ?
Microsoft’un kullanıcıları yanıltarak Windows 9’u beklerken Windows 10 olarak çıkartması hepimizi şaşırtmıştı. Ön izlemeler, videolar ve görüntüler şunu gösteriyor ki, Windows 8 ‘de yapılan hataların şuan için aynı hataları ve içerikleri bulunmuyor.
Şimdilik henüz ilk sürümlerinde olan Windows 10, ana bilgisayarlara kurulum için hazır değil. Çeşitli hatalarla karşılaşmanız muhtemel. Sonuçta adı tam olarak Beta diye geçmese de, Beta seviyesinde bir sistem durumunda sunuldu. Deneysel olarak Windows 10‘u yükleyip, kazanımlarına bakmak mümkün. Şimdilik ilk aşamada ana bilgisayarınıza kurmanız pek tavsiye edilmiyor.
windows-10-indirilebilir-3
WİNDOWS 10 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Eğer Windows 10 indirmeyi düşünüyorsanız sistem gereksinimlerini incelemenizde fayda var. Yani bilgisayarınız eğer Windows 8 ‘i kaldırıyorsa Windows 10 ‘u da çok rahat kaldıracaktır.
Windows 10 sürümünde sistem gereksinimleri yükselmediği gibi 32 bit sürüm içinn 1 GB RAM ve 16 GBdepolama alanı gerekirken, 64 bit sürümler için 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı gerekiyor. Ayrıca işlemcinizde 1 GHz hızındaa minimum olarak çalışması gerekiyor.

Yorumlar

  1. benim bir s4 minim var download mod a girmiyor komut yok diye ölü androıd çıkıor nasıl download mod a girerim yardımcı olursanız sevinirim

    YanıtlaSil

Yorum Gönder