Dünyanın Teknolojisi Nereye Gidiyor?

Merhaba değerli okuyucularımız/takipçilerimiz,

Bildiğiniz gibi, teknolojiye dair merak edilen bir çok meseleyi (cep telefonları, akıllı telefonlar, android, google, youtube, sosyal ağlar, işletim sistemleri, donanımlar, ücretsiz yazılımlar, uygulamalar, bilgisayarlar gibi.) sizlerle paylaşma ve bir bilgi platformu oluşturma çabasındayız.
 
teknoloji dünyası
Kısacası "Burada Teknoloji konuşur!"
Fakat ekip olarak biliyoruz ki "en büyük gelişim, en iyi özeleştiri ile mümkündür" bu sebeple teknolojinin dünyadaki genel gidişatı konusuna birlikte kafa yoralım.

Genel manada, belki de en çok düşünsel ve eleştirel bakmamız gereken ve büyüme hızı takip edilemez şekilde artan Teknoloji, dünyanın yön vericisi konumunda...

Konuyla ilgili güzel bulduğumuz bir makaleyi sizlerle paylaşmak istiyoruz ve en önemlisi de sizden gelecek fikir ve yorumları heyecanla bekliyoruz.

Haydi birlikte beyin fırtınasına...

dunyanin teknolojisi


hologram giyilebilir teknoloji      Bu ayki yazım tamamiyle yaptığım gözlemlerle oluşturduğum ,içine kendi yorumlarımı da yazabileceğim ve sizinde gözlemleyip daha sonra doğruluğunu ya da yanlışlığını dostlarınız arasında tartışabileceğiniz türden olacak.Peki konumuz ne olacak ? Tabiki teknoloji. Peki teknoloji yararlı mı? Zararlı mı? Konusunu değilde teknolojinin hayatımıza getirdiği bütünleştirmelerini ve koparmalarını konu alacağım.Bu klasik fakat önemli bir konudur...*   Şimdi bu yazıyı okuduğunuz yerden başınızı kaldırın ve etrafa bir kaç saniye göz atın... Eminimki birçok teknoloji aletini gördünüz. Yaptığım gözlemlere ve okuduğum haberlere göre teknoloji arttıkça sağlığımız o kadar kötü olmakta.Bu durumu düzeltmenin bir tek yolu var o da teknolojiyi doğru bir şekilde,doğru zamanlarda kullanmak. Eve misafir geldiğinde gördüğüm birçok kişi misafirleri unutup bilgisayara dalıyor , misafir öylece oturuyor. Eşe dosta gitme zaten kalktı. Sırf teknolojinin hayatımıza girip bizi değiştirmesiyle birlikte SOSYOLOJİ diye niçin bu hayatlar değişiyor? adında bir bilim dalı ortaya çıktı.Sosyoloji öğretmenimin bize söylediği bundan 100 yıl önce sosyoloji yokmuş çünkü teknoloji bu seviyede değilmiş. Evde televizyon izlemek yerine eşe dosta ziyarete gidilir ve muhabbet edilirmiş. İnternetten yaptığım araştırmaya göre teknoloji doğru kullanılmadığında çevre kirliliğini arttırıyor , doğru kullanıldığında çevre kirliliğini tamamiyle yok bile edebiliyor. Bu tamamen toplumumuza kalmış bişey.Teknolojinin çevre kirliliğini arttırması kuşkusuz bizim sağlığımızıda olumsuz yönde etkileyecektir.**    7-18 yaş çocukların önündeki ders kitaplarına bakması gerekirken günümüzde sadece mesaj yazmak için eğiliyorlar.Bu hem onların geleceğini hemde teknolojinin yanlış kullanılmasıyla meydana gelen sorunlarını tetikliyor.***   Geçen gün iki arkadaşımla bir olaydan dolayı küstüm. Arkadaşım bana birebir özür dilemedi sadece sosyal paylaşım sitelerinden(Facebook,twitter , messenger) ve telefonla mesaj atarak özür diledi. Özür dileme şekilleri bile değişmiş bir duruma geldi. Telefondan bile aramıyor , teknolojinin daha ileri bir durumunu kullanarak bana SMS( Mesaj) atıyor.Bu şekilde olduğu için tabiki affetmedim.Teknoloji arkadaşlıklarını bile bozabilecek duruma geldi. Özürünü geçersiz kıldım.Teknolojinin kullanımı çok vahim durumda. Ancak şunuda belirmeliyimki bu yazımı gençler hiç beğenmicek...****Yazımı burada kesiyorum yazının devamını arkadaşlarınızla bu konuyu konuşarak devam edebilirsiniz...Ya da bu yazıyı devam ettirmeyip teknolojinin kötü gidişine yardım edebilirsiniz...Seçim sizin...
Mehmet ALTINOVA
Kaynak:http://mehmetaltinova.tr.gg/Bu-Teknoloji-nereye-gidiyor--f-.htm

Yorumlar