Bir Webmaster İçin Olmazsa Olmaz! Mobil Uygulamalar - 1

Bu yazımda alışılmış Android uygulamalarının dışında webmasterların işine yarayabilecek 10 Android uygulamasından sizlere bahsedeceğim.


webmaster uygulamalarıgAnalystics ile Sitenizin Anlık Analiz Durumu


gAnalystics ile sitenizin analizini anlık olarak ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmeniz mümkün olacaktır. Kullanımı oldukça kolay olan uygulama kullanıcıya birçok ayrıntıyı da beraberinde sunuyor.AndFTP ile FTP Yönetiminizi Kolayca Yapın:


AndFTP uygulaması sayesinde sitenizin FTP’sine kolaylıkla ulaşabilir, dosya aktarabilir, telefonunuza dosyaları çekebilirsiniz. Kullanımı gayet kolay olan bu uygulama sizlere SFTP / SCP ve FTPS türünde girişlerinize de olanak sağlamaktadır.
webmaster uygulamalar

WebMaster’s HTML Editor:

WebMaster’s HTML Editor sayesinde HTML dosyaları oluşturabilir, hazır HTML dosyalarını rahatlıkla editleyebilirsiniz. Uygulama yalnızca HTML kodlarını oluşturmanıza olanak sağlamıyor. Aynı zamanda PHP, JS ve CSS dosyaları da oluşturabilirsiniz. Kullanımı en kolay HTML editör bence bu olarak görüyorum.

Servers Monitor ile Serverlarınızın Durumunu Rahatlıkla Öğrenin:

Servers Monitor uygulaması sayesinde serverlarınızın Up / Down durumunu kolaylıkla öğrenebilir, serverlara ping gönderebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan Servers Monitor sunucu sahiplerinin sunucularının durumunu anlık olarak takip etmesi için büyük bir avantaj.

Servers Ultimate Pro:

Servers Monitor’e göre çok daha fazla kullanım seçeneği sunan Servers Ultimate Pro, Servers Monitor ile aynı işlevde kullanılıyor. Serverınızla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü işlemi yapabileceğiniz Servers Ultima Pro’nun kullanımı ilk başta gözünüze biraz karışık gelebilir fakat biraz karıştırdıkça sonra pekte öyle olmadığını anlayacaksınız.

Silver Edit:

Silver Edit uygulaması da WebMaster’s HTML Editor uygulamasına çok benzer bir uygulama. WebMaster’s HTML Editor’ün yanı sıra daha fazla programlama dili özelliği sunan Silver Edit aynı zamanda kodladığınız dökümanları direkt olarak FTP’ye atmanızı sağlar. WebMaster’s HTML Editor de olmayan bir diğer özelliği ise kodladığınız dökümanları Browser’larda görüntüleyebilmeni sağlamaktadır.
webmaster uygulamalar

Powerful Webmaster Tools:

Bu uygulama sayesinde sitenizle ilgili aklınıza ne geliyorsa herşeyi sorgulayabilirsiniz. Alexa değeri, arama motorlarındaki indexleme sayısı, sosyal medya istatistikleri, server tipi hatta ve hatta sayfa kaynağını bile görüntüleyebilirsiniz. Her webmasterın telefonunda bulunması gereken olmazsa olmaz bir uygulama.

Konu güncel tutulacaktır. 


www.dunyaninteknolojisi.com

Yorumlar