Nokia'nın Adı Değişiyor !


Geçtiğimiz dönemde Microsoft'un Nokia'yı satın aldığını biliyorsunuz değil mi? Ne kadar da şaşırmıştık. Fakat Microsoft'un bu dudak uçuklatan yeniliği cidden köklü bir yenilik olacak. Çünkü Microsoft, 150 yıllık telefon devinin  Nokia'nın adını değiştiriyor


Nokianın adı değişiyor.Nokia'yı satın alan Microsoft'un, satın alma işlemi kapandıktan sonra Nokia'ya hangi ismi vereceği belli oldu.

Finlandiya'da Nokia Corporation/Nokia Oyj (Ltd) ismiyle faaliyet gösteren Nokia, Microsoft'un hegemonyası altındayken, "Microsoft Mobile Oy" ismini alacak. Aslında tüketiciye yansıyacak olan isim Microsoft Mobile olacak ancak şirketin vergi daireleri karşısındaki resmi isminde Oy eki bulunacak. Fatura ve resmi kağıtların üzerinde Microsoft Mobile Oy ismi geçecek.

Microsoft'un bu kararı ile birlikte, bir dönem cep telefonu pazarında fırtına gibi esen ve kimsenin rüzgarına yetişemediği Nokia ismi artık tarihe gömülmüş olacak. Nokia sadece Finlandiya'da iletişim teknolojileri geliştirip üretici firmalara teknoloji satan kurumsal bir marka olarak kalacak. Ancak telefon üreticisi olarak Nokia artık tarihe gömülmüş olacak.

Yorumlar

Yorum Gönder