Apple Store Kullanıcılarına Zam Yağmuru !

Apple’ın oyun ve uygulama geliştiricilere ilettiği mail ile uygulamalara zam yapacağını söylemiş bulundu. Apple’ın gönderdiği bilgilendirme mailinde yazanlara bakılırsa, bugün itibariyle App Store’dan birçok para birimlerinde alışveriş yapan kullanıcılar, eskisine göre daha yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalmış olucak. Bunun nedeni olarak şunu belirtebiliriz. Gelişmekte olan ve birçok ülkede ekonomik durumun iyileşmesi ve doların TL karşısında değer kaybetmesiyle birlikte Apple 0,99$ = 1,79 TL paritesini artık kaldıramıyor.
Bunun üzerine özellikle ülkelere ödenen vergilerin de 1,79 TL’ye dahil olduğu düşünülürse Apple’ın karlılıkları gitgide düşmeye başladı. Karlılıkların düşmesine tabikide asla müsaade etmeyen bir firma olan Apple’da bu gidişe kendince bir dur demek üzere zam uygulamasına gitmeyi tercih etmiştir.
AppleStore’dan almak istediğiniz bir oyun, uygulama, albüm  varsa elinizi çabuk tutmanızı öneriyorum aksi takdirde zam çok yakında kapımızda. Bu haberi ilk gördüğümde bunun Apple’ın yaptığı 1 Nisan şakası olduğunu düşünmüştüm  ama yaptığım araştırmalar ve yapılan açıklamalar ile doğruluğun kanıtlanması haberin doğru olduğunu kullanıcıları üzmüş olsa da bizlere duyurmuş bulunuyor.
 
apple store zam
Türkiye başta olmak üzere Hindistan, Endonezya, Avustralya ve Güney Afrika ülkelerinde oturanlar için Apple’ın yapacağı zamdan sonra gözler  Google Play’e çevrilmiş durumda. Apple zam yapar da  Google Play yapmazsa bu Apple adına kötü bir leke olarak kalacağını düşünüyorum. Bakalım bu 1,79 TL’lik oyunlar kur farkından sonra kaç TL’ye çıkacağını hepimiz görmüş olacağız. Gelişmeler oldukça sizleri en iyi ve doğru şekilde bilgilendireceğim.

www.dunyaninteknolojisi.com


Yorumlar