Android Hızlandırma Teknikleri


Android'li akıllı telefonunuz yavaşlamaya mı başladı? O halde bu yazıya göz atmanızda fayda var. Basit ve kolay adımda telefonunuzu hızlandırmanın yollarını bu yazıda bir araya getirdik.


Android Hızlandırma Yöntemleri
 
Android işletim sistemi bir akıllı telefon sahibiyseniz, telefonunuzdaki yavaşlamadan zaman zaman da olsa şikayet ettiğiniz olmuştur. Bilgisayarlarda ve tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi bu son derece doğal bir durum. Donanım ve özellik ne kadar güçlü olursa olsun Android'li akıllı telefonunuz zaman zaman yavaşlayabilir.

Bu konuyu aşmanın en güzel çözümü, gerekli yedekleri aldıktan sonra telefona format atmak olsa da öncesinde uygulayabileceğiniz çeşitli kolay adımlar da bulunmaktadır. Biz de yazımızın devamında Android'li akıllı telefonunuzu hızlandırabilmeniz için bir takım adımları sizler için sıraladık.

Telefonunuzda herhangi bir sistem sorununa yol açmayacaktır. Şimdi sözü fazla uzatmayayım ve sizi güvenle uygulayabileceğiniz o adımlar ile baş başa bırakıyorum


Android Hızlandırma Teknikleri
Telefonunuzu kullanırken yeri geldiğinde görsellik ile performans arasında seçim yapmanız gerekebilir. Eğer sizin için animasyonlu geçişler çok önemli bir ayrıntı değilse Ayarlar – Ekran – Animasyon adımından ilgili ayarı düzenleyebilirsiniz.
Android Hızlandırma Yöntemleri
Akıllı telefonunuzu en çok yoran işlemlerden biri de hiç şüphesiz web tarayıcının kullanıldığı durumlardır. Elbette ki internete girmeyin demeyeceğiz ancak bir takım önlemler alabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapılabilecek işlem, tarayıcı eklentilerinin kapatılması ya da onay ile çalışması olabilir. Bu işlem için de İnternet – Ayarlar – Eklentileri Etkinleştir adımından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.
Android Hızlandırma Teknikleri


Tüm bu adımlar sizin için yeterli değilse ve daha yenilikçi şeyler denemek istiyorsanız bir adım öteye geçerek, kişiselleştirilmiş ROM'lar yükleyebilir, dosya dizin sistemini değiştirebilir hatta işlemci üzerinde hız aşırtma denemeleri yapabilirsiniz. Ancak bu işlemlerin telefonunuzu garanti kapsamı dışında bırakabileceğini ve hatta düzeltilemez hasarlara neden olabileceğini de unutmayın.Sizlere yararlı şekilde anlatmak istediğim kadarıyla elimden geldiği kadar bilgilerimi aktarmaya çalıştım en önemli olarak telefonununuzu bilinmeyen içerikler konusundada yüklemede bulunmayarak güvenlik açısındanda bir bakıma korumuş olursunuz.
www.dunyaninteknolojisi.com

Yorumlar