Akıllı Telefonlar 29 Saniyede Şarj Olabilecek !


Günümüz akıllı telefonların en büyük problemi olan şarj problemi birçok kişi tarafından birçok kez dile getirildi. Oldukça yüksek derece donanımlara sahip olan günümüz akıllı telefonlarının şarjları ancak bir günü zar zor dayanabilen bataryalarla geliyorlar. Bu durum haliyle tüketicilerin canını sıkmış bulunuyor. Ancak sizlere bu sorun yakında nanoteknoloji sayesinde çözülebilir desek ne dersiniz?

sarj sorunu


Şarjı biten cihazınızın ileride sadece 1 dakikada tam şarj olabileceğini söylesek nasıl bir tepki verirdiniz? Herhalde bize inanmazdınız. Ancak bu nanoteknoloji sayesinde mümkün durumda.

Bu cihaz nanoteknoloji sayesinde çok kısa bir sürede akıllı telefonları tam şarj etmeyi bizlere sunmuş oluyor. Bu anlamda bir çok  testler yapan firma, şarjı %27 olan Galaxy S3 model akıllı telefonu sadece 29 saniye içerisinde %100 şarj etmeyi başardı.

Nanodots isimli cihazın ileride dizüstü bilgisayarlar için olanı da üretileceği belirtilirken cihazın seri üretiminin ise 2016 yılında başlayacağı belirtiliyor. Bu haber şarj sorunu yaşayan bizleri sevindirmiş oluyor.

Şarj Sorunu önerilerimiz için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Yorum Gönder