Age of Empires Yakında Harika Bir Dönüş Yapacak !

Age of Empires denilince, (hiç oynamamış olsa dahi) 2-3 kelam edemeyecek kişi yoktur. Çoğu oyuncu için efsaneleşmenin de ötesine geçmiş bir nostaljidir. Bu arada dönüş yapacak dediğimize bakmayın. Zaten senelerdir keyifle oynanmaya devam ediyor. Hatta online platformlarda vazgeçilmezliğini tamamen kanıtlamış durumda... Peki AEO nasıl bir dönüş yapacak?

Age of empires geri dönüyor
Age of Empires 2 den bir görünüm

  Ensemble Studio tarafından 97 senesinde yapılan, Microsoft sponsorluğu ve distribütörlüğü altında piyasaya sürülen oyun, döneminde çığır açarak en üst sıralardakini yerini almayı başarmıştı. (yeni nesil oyunlara rağmen yeri hala bambaşkadır.)

Geçtiğimiz sene Nisan ayında Age of Empires II Conquerors - HD Edition sürümü Steam üzerinden satışa sunulan oyunun, yine birçok seveni olan versiyonu Age of Mythology için bir revize ve yeniden dizayn durumu söz konusu...

Uzun süredir hakkında konuşulan oyun, verilen tarihe göre 8 Mayıs'ta bizlerle olacak. Birçok grafik iyileştirmesi, oynanabilirlik optimizesi, Steam paylaşım özellikleri gibi yeniliklerle kat kat zevkli hale gelecek gibi görünüyor. Mythology, Atası AEO 2 gibi Steam üzerinden sipariş verilebilecek. Belirtmekte fayda var : Fiyatı 29.90$ olarak belirlenmesine karşın Steam üzerinden verilen ön siparişlere %20 indirim imkanı buluyorsunuz.

Age of mythology geri dönüyor
Age of Mythology kapak
Oyunun Sistem Gereksinimlerinin aşağıdaki gibi olması bekleniyor :

Sistem: Windows XP / Vista / 7 / 8
RAM: 1 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: 900x600 DirectX 9.0c uyumlu

Yorumlar