Flappy Bird Mağazalara Geri Dönüyor!

Son aylarda tüm dünyayı kendine bağımlı hale getiren Flappy Bird'ün yapımcısı Dong Nguyen, oyunun App Store ve Google Play Store'da yeniden yer alacağını açıkladı.

flappy bird google play app store

iOS ve Android
platformlarına çıktıktan çok kısa bir süre popüler olmayı başaran Flappy Bird oyunu ilk etapta basit kontrolleri ile oynanması kolay bir oyun gibi görünmüştü. Ancak oyuncular yüksek skor yapmak için Flappy Bird'ü oynamaya başladıkları zaman çileden çıkartan bir oynanış ile karşı karşıya kalmıştı.Kendi oyunundan nefret etmişti
flappy bir yapımcısı Dong Nguyen

Geliştiricisine günde 50.000 Dolar'ı aşkın gelir getiren Flappy Bird, sürpriz bir şekilde App Store ve Google Play Store'dan kaldırılmıştı. Kendi oyununu bir başarı olduğunu gören ancak oyundan nefret ettiği için geçtiğimiz haftalarda mağazalardan kaldıran geliştirici Dong Nguyen, Flappy Bird'ü yeniden yayınlayacağını duyurdu.

Flappy Bird geri dönüyor!

Bir Twitter kullanıcısının Flappy Bird App Store'a geri dönecek mi? sorusuna "Evet ama yakında değil" diye cevap veren D.Nguyen, Flappy Bird çılgınlığını kaldığı yerden devam ettirecek gibi görünüyor. Oyunu biraz daha geliştirerek yeni özelliklerin eklenebileceğini daha önceki röportajlarında dile getiren geliştirici, bakalım farklı bir Flappy Bird ile karşımıza çıkacak mı?

Yazan: Ender Öztürk
SDN - ShiftDelete.Net

Yorumlar