WhatsApp artık Facebook'un... [Tüm Detaylar]facebook whatsappı satın aldı

En iyi anlık mobil iletişim uygulaması olan WhatsApp, yaklaşık 5 yıl kadar bir süredir özgün yazılım ve gönüllü çalışma prensipleri ile hizmet veriyor. Facebook, sürpriz bir kararla WhatsApp'ı satın alma niyeti olduğunu açıklamıştı ve hızlı biçimde satın alma işlemi gerçekleşti.

Detaylar yazımızın devamında...


facebook whatsapp 16 milyon dolar

Bu kararlarıyla Facebook, adını teknoloji sektörünü değiştiren şirket olarak tarihe yazdıracak gibi gözüküyor. 
Sosyal medya devi Facebook, akıllı telefonlarda  en çok kullanılan uygulamaları bünyesine katmaya devam ediyor.Geçtiğimiz sene İnstagram'ı satın alan Facebook, gözünü anlık mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a dikti. WhatsApp’ı satın almak için 19 Milyar dolar (eski para ile 41.8 Katrilyon TL, YTL ile 41.8 Milyar TL) ödeme yapan Facebook bu hareketiyle, WhatsApp’a talip olan Google’a da göz dağı vermiş oldu.

Facebook, yakın zamanda kendi mobil mesajlaşma yazılımını yayınlamış ama çok da kaydadeğer bir ilgi bulamamıştı. WhatsApp’ın Facebook’un bünyesine katılması ile beraber kullanıcılar tek bir platform altında toplanacak.whatsapp satıldı 16 milyon

WhatsApp’in sağladığı kişisel sohbet ve multimedya dataları da Facebook’un kontrolüne geçecek. Bu büyük alışverişle alakalı geri kalan tüm detaylar önümüzdeki günlerde dünyaya duyurulacaktır.


WhatsApp resmi blogundan yaptığı açıklamada satın alma işlemini doğruladı.
(Resmi blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz : http://blog.whatsapp.com/?lang=tr&set=yes
)
WhatsApp yetkilileri, uygulamanın daha da gelişmesi ve ve büyümesi için böyle bir hamle yapıldığı açıklandı. Bu satın almanın Facebok’un borsa hisselerini nasıl etkileyeceği de şimdilik merak konusu...

Yorumlar