Apple'dan, Jestli Türkiye Online Satış Mağazası!

apple store turkey
Apple’ın Kasım ayında yeni iPhone çeşitlerini sunacağı bekleniyordu; ancak 1 Kasım 2013 tarihinde Apple’dan sürpriz bir haber geldi ve Apple Türkiye’nin online mağazası da Türkiye’deki kullanıcılara kapılarını açtı.

store.apple.com/tr adresinden erişilebilen site üzerinden iPhone, iPad, Mac, iPod ve diğer Apple aksesuarları satışa çıkarıldı. 235 TL ve üzeri alışverişlerde Apple, ürünleri ücretsiz kargo ile kullanıcılara göndereceğinin de haberini veriyor.
Ziyaretçiler isterlerse Apple’ın online mağazası üzerinden iPad, iPod Touch ve iPod nano üzerine lazer baskıyla kişisel mesajlar yazdırabilecekler ve satıştaki Mac’lerde birkaç tık ile özel yapılandırma yapabilecekler. Site üzerinde çeşitli online ödeme sistemi, banka havalesi ve 12 aya kadar taksitlendirme de ziyaretçilere sunuluyor.
Site üzerinde kullanıcılara destek sağlamak adına telefonla ya da çevrimiçi destek ile uzman yardımı da veriliyor, böylelikle kullanıcılar ürünler hakkında diledikleri zaman destek alabiliyorlar.
Türkiye’de uzun zamandır iPad ve iPhone gibi ürünlerin satışını yapan telefon operatörlerinin, Apple Türkiye’nin online mağazasının açılmasıyla beraber Apple ile doğrudan bir rekabet içine gireceğinden de bahsetmek gerekiyor; fakat kullanıcıların alışkanlıkları bu durumdan nasıl etkilenir bunun için bir şeyler söylemek için henüz erken.
Sinan Oypan Yazısı
Alıntı kaynağı : http://eticaretmag.com/apple-turkiye-online-magaza/

Yorumlar