Android 4.3 Jelly Bean Artık Türkiye'de !!!

Samsung Galaxy S4 için heyecanla beklenen Android'in, 4.3 Jelly Bean sürümü Türkiye cihazları için dağıtılmaya başladı. İşte ülkemizde yayınlanmaya başlayan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin detayları... Önceki yazımızda Galaxy S4'e getirdiği yeniliklerden bahsetmiştik...
android 4.3 türkiye odin manuel


Ekim ayı içerisinde yayınlanmasına başlanan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi, ülkemizde satılan Galaxy S4 GT-I9500 modelleri için de dağıtılmaya başlandı. OTA aracılığıyşa telefonlara gelen güncelleme beraberinde birçok yeniliği de getiriyor.

Okuma modu, Samsung Wallet, Samsung KNOX arayüz iyileştirmeleri vb. birçok yeniliğin yer aldığı Android 4.3 Jelly Bean ROM’u PDA: I9500XXUEMJ8, CSC: I9500OJVEMJ8 ve MODEM: I9500XXUEMJ8 detaylarına sahip. Kullanıcılar 696.3 MB büyüklüğündeki bir güncelleme ile Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine kavuşacak.

Güncelleme ile Galaxy S4‘ün internet tarayıcısı da gelişti. Özellikle yeni sekme kullanımı daha kolay bir tarayıcıya kavuşan telefon,  çok daha hızlı bir internet performansı vaad ediyor. Samsung’un geliştirdiği yeni klavye ve gelişmiş RAM yönetimi de güncelleme ile telefona geliyor.

Reading Mode (Okuma modu)na eklediğiniz uygulamalardaekran ışığı, ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlanıyor. Böylece metin okurken gözlerimiz daha az yorulacak diyebiliriz.. Eğer Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi henüz cihazınıza ulaşmadı ise Ayarlar/ Cihaz Hakkında/ Yazılım Güncelleme kısmından güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Eğer güncellemeyi Odin ile kurmak isterseniz buradan cihazınıza Galaxy S4 Andorid 4.3 Jelly Bean Türkiye ROM‘unu indirebilirsiniz. 

Yorumlar