WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp, mobil dünyada 'ücretsiz anlık mesajlaşma' denildiğinde akla ilk gelen uygulamalar arasında... WhatsApp'ta engellenme konusundaki soru işaretlerini bu yazımıyla siliyoruz.

WhatsApp Soru Engelleme Engellenme

Özellikle Android kullanıcıları arasında en popüler diyebileceğimiz uygulama olan WhatsApp'ın, 2012'nin son günüde kırdığı rekor 6 ay sonra ekarte edildi. İşin daha da ilgi çekici yanı rekoru geride bırakan firma yine WhatsApp'tı.


Bu kadar çok kullanılan bir uygulama konusundaki en ufak soru işareti dahi birçok insanı etkiliyor demektir. İşte bu soru işaretlerinden en büyüğüne bu yazımızla son vereceğiz.

konu başlığından da anlaşılacağı gibi WhatsApp'ta engellenme durumu tam bir muamma. Şirket yaptığı açıklamada, gizlilik politikası kapsamında, kişi gizliliğini ihlal etmemek için engellenme durumlarını kullanıcılara bildirmeme kararı almış. Böylece bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini net bir şekilde anlayamıyorsunuz. Fakat, büyük oranda tahmin edebiliyorsunuz.

Beni engelledi mi?
Bir kişi sizi engellediğinde genelde şunlarla karşı karşıya kalırsınız :


  1. Bu kişinin "son görülme.." bilgisini veya "çevrimiçi" durumunu sohbetler ekranında göremezsiniz. Durum göstergeleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
  2. Sizi engelleyen kişiye gönderdiğiniz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) gösterir, ikinci onay işareti (mesaj iletildi) asla gözükmez.
Onay işaretleri hakkında daha fazla bilgi için bu makaleyi okuyun.

Yorumlar