Microsoft Dağının Tepelerindeki TÜRK!

Bilişim sektörü devlerinden Microsoft'ta bu aralar bir Türk girişimcinin adı dolaşıyor. Peki kim bu girişimci? Ne iş yapar?
Microsoft LogoMicrosoft CEO'su Erdem ErkulBu başarılı Türk girişimcinin adı Erdem Erkul...


Microsoft, 33 yaşındaki Erdem Erkul'a 79 ülkedeki planlamaların yönetimini emanet etti.

Bilişim alanında, çalışmaları, bilgisi ve fikirleriyle bir süredir kendinden söz ettiren ve adını duyuran Erdem Erkul, Ortadoğu ve Afrika'da bulunan toplam 79 ülkenin genel planlamasını yapacak. Erkul, yeni görevi kapsamında adı geçen 79 ülkedeki yöneticiler, paydaşlar ile Microsoft'un yıllık plan hazırlama ve tatbik etme aşamalarında bu kişilerle çalışıp onlara yardım ve destek sağlayacak.Bölge ülkelerinin planlarının hazırlanmasında özellikle kamu ilişkileri, eğitim, sosyal sorumluluk , teknoloji konularına odaklanacak. Erkul, Haziran ayında Harvard’ın düzenlediği bazı ülke bakanları ile CEO’ların da katıldığı toplantıya üst üste ikinci kez katılan Türk olarak dikkat çekmişti.
Erdem Erkul kimdir?

1980 yılında Ankara’da doğdu. İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında Lisans ve Lisans sonrası eğitimlerini tamamladı. Harvard Üniversitesi’nde Ekonomik Kalkınma için İnovasyon Programına ve E-devlet Merkezinde çalışmalara katıldı. Girişimci olan Erkul, Dünya'nın önemli Uluslararası e-devlet portallarından birisi olan digital-government.net ‘in de kurucusu ve editörü. Sivil toplum çalışmalarına önem veren ve aktif katılan Erkul, Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı olmasının yanında, ülkemizde gençlere , engellilere ve yaşlılara yönelik bir çok sosyal projeye imza attı.

Yorumlar