BBM Adeta Şov Yaptı !

Blackberry, çıkışı merakla beklenen ama piyasaya çıkma konusunda belki de biraz utangaç olan uygulamayı nihayet iOS ve Android'e sundu.

blackberry messenger bbm
BBM (BlackBerry Messenger), geçtiğimiz günlerde Android ve iOS'a sunuldu ve ilk 24 saatlik istatistikler bize BBM'in şov yaptığını anlatıyor.

Ücretsiz olarak sunulan uygulama ciddi bir ilgiyi üstünme çekmiş durumda. Android ve Apple kullanıcılarının bedava indirebileceği uygulama, BlackBerry'nin dediğine göre ilk 24 saat içerisinde 10 milyon kez indirildi.

Uygulama, kullanıcılara dosya ve fotoğraf paylaşımı, mesajların okunduğu zaman, karşıdaki kişinin o an yazıp yazmadığı hakkında bilgiler sunma gibi özellikler sunuyor. Şu anda aktif olarak BBM kullanan kişi sayısı 60 milyon olarak kaydedildi.

BlackBerry BBM başkan yardımcısı Bocking'in ""Anında mesajlaşmanın hızlı iletişim ve
bbm indir
yardımlaşma gibi özelliklerine ihtiyaç duyan kişiler için, mahremiyet, kontrol ve güvenilirlik özelliklerine sahip özel sosyal ağ hizmetinin lideri olmayı amaçlıyoruz" açıklaması, kullanıcılara hızlı mesajlaşma sağmanın ötesinde bir amaçları olduğunu vurguluyor.

Hal böyle iken, Google Play'den uygulamayı edinmek isteyen kullanıcılar cidden tepkili durumda. Sebebi ise BlackBerry'nin  BBM kullanmayı isteyen kullanıcılara "sıraya alındınız"
gibi bir bildiride bulunarak uygulamadan hemen faydalanamayacaklarını söylemesi... Özellikle ülkemizdeki kullanıcılar olaya çok kızmış gibi gözüküyor. Bu kızgınlığa rağmen ilk 24 saatte 10 milyon indirme sayısı önemli bir başarı. Yorumlar