Android 4.3 Neler Getirecek?

Google tarafından Nexus 7 ile birlikte tanıtılan Android 4.3 Jelly Bean hakkında her şey bu yazımızda!
Android 4.3 Jelly Bean hakkında herşey
Dersimiz android


Google düzenlediği etkinlikte, Android 4.3 ile çalışan yeni Nexus 7 ‘ yi resmi olarak tanıttı. Android 4.3’e hemen güncellenebilecek cihazlar arasında diğer Nexus tablet ve akıllı cepler bulunuyor.

İşte Android ile gelecek en önemli değişiklik ve yenilikler!


Ekim ayında Galaxy S4'e gelecek olan Android 4.3’te gelecek yenilikler arasında ilk etapta göze çarpan yenilikler  yeni kamera arayüzü, daha hızlı bir arayüz, Bluetooth Low Energy (Tasarruflu bluetooh)  şeklinde.


Kullanıcı Profilleri
Bu fonksiyon kısaca önceki sürümdeki kullanıcı profili özelliğinin daha geliştirilmiş hali. Ek olarak ebeveyn denetimleri eklenerek daha kontrollü bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kısıtlı profiller sayesinde performans, çevrimiçi satın alma gibi özellikleri de istediğiniz bir seviyede tutabiliyor ya da engelleyebiliyorsunuz.

Bluetooth Yeniliği
Bluetooth Smart (akıllı bluetooth) olarak da bilinen Bluetooth Low Energy (tasarruflu bluetooth), bluetooth ile çalışan aksesuarlarınızın pilinizi sömürmesini engelliyor. Bu gelişme akıllı saatler ve giyilebilir teknolojiler için önemli bir adım.

OpenGL”ES.3.0
Bu yenilik, oyun geliştiricileri için büyük önem taşıyor. Google'ın sahnede gösterdiği demolara baktığımızda standardın çok daha iyi grafik efektlerine izin verdiğini gördük. Üstelik 1080p çözünürlüğünde ve gerçek zamanlı olarak.Kısacası Open GL ES 3.0 desteği, Android oyunlarının performansında ve grafik detaylarında büyük bir gelişme anlamına geliyor.
Uyarı Merkezi Erişimi
Bu gelişme ile durum çubuğunuza gelen uyarılara erişebilir, etkileşimde bulunabilirsiniz.

Google Play Güncellemesi
4.3 ile birlikte yepyeni bir Google Play sizi bekliyor diyebiliriz. Platforma bir çok uygulama ve oyun eklenecek. Oyunda kaldığınız yeri bulut’a kaydedebilmek ve arkadaşlarınızla online bir rekabet içinde olmak artık mümkün!

Diğer Yenilikler

En son Android'de arka plan Wi-Fi konumlandırma desteği (ekran kapalıyken bile Wi-Fi konumlandırma işlevinin kullanılabilmesi), daha çok dil desteği, "daha kolay metin girişi" de var.
Android 4.3 güncellemesi, Google'ın dünkü tanıtımdan itibaren Nexus 4, Nexus 7, Galaxy Nexus, Google Galaxy S4 ve Google HTC One'a sunulmaya başlandı.


Yorumlar