iPhone 5C Hakkında Herşey!

Uzun süredir üzerinde konuşulan hesaplı iPhone modeli 5C, bu akşam Apple lansmanı ile resmen tanıtıldı.

Yeni ve “hesaplı” olarak tanıtılann telefonun ilk göze çarpan özelliği: renkleri. Önceki tüm iPhone modellerinde siyah ve beyaz renklerden vazgeçmeyen Apple, iPod ürün serisindeki deneyimini konuşturup, rengarenk bir telefon serisi sunmuş. Beyaz, yeşil, mavi, sarı ve pembe renklerli varyasyonları bulunan iPhone 5C, bu renkleri plastik kapağına borçlu.

Bahsettiğimiz plastik, yekpare bir çelik profil üzerine giydirilmiş tek parça, yüksek kaliteli plastik. Yani gayet kaliteli bir telefon kasası ile karşı karşıyayız. Telefonu için kılıf kullanmak isteyenler, daha da çok renk seçeneği ile karşılaşıyorlar. iPhone 5C için tasarlanan kılıfların noktalı boşlukları bulunuyor. Böylece hem kılıf hem de telefonun kendi gövde rengi görünüyor. İstediğiniz renk kombinasyonunu kendiniz oluşturabiliyorsunuz.
Teknik Detaylar
Peki yeni iPhone 5C ne gibi teknik ve teknolojik özelliklere sahip? Aslına bakarsanız iPhone 5’ten pek bir farkı yok. Yani kalitesi veya performansı düşürülmüş bir telefon değil. Ebatları 124,4 mm x 59,2 mm. Kalınlığı ise 8,97 milimetre. Ağırlığı kılıfsız olarak 132 gram.
Gücünü iPhone 5’te kullanılan A6 işlemciden alan iPhone 5C'nin, 4 inçlik bir ekranı var.
1136 x 640 piksel çözünürlüğe sahip telefonda aynı zamanda 326 DPI retina çözünürlüğü bulunmakta.

Arka kamera yine iPhone 5’te bulunan ile aynı. 8 megapiksellik kamera 2.4 odak açıklığına sahip. 30 FPS ile 1080p video kaydedebiliyor. LED flaşı var ve 3x zoom yapabiliyor. Ön taraftaki FaceTime kamera ise 720p video kaydedebiliyor ve 1,2 megapiksellik fotoğraf çekebiliyor.
Yani bu özelliklerden anlayabileceğimiz üzere, telefon iPhone 5’in teknik özellikleri ile tamamen aynı. Belirttiğimiz gibi; sadece plastikten üretilmiş.

Yorumlar