""Bataryam Çabuk Tükeniyor!" Onu bir uzmana teslim edin !

Akıllı telefonunuzun batarya tüketimini bir uzman yardımıyla, >sizin kullanımınıza özel< şekilde düzenlemek ister miydiniz?

Keşke akıllı telefonumuzun pil ömrünü, bekleme süresini en güzel şekilde nasıl ayarlayabileceğimizi öğrenebileceğimiz bir uzman olsaydı. Gidip ona; "telefonumu ben bu şekilde kullanıyorum", "sabah 8'de kalkıyorum, işe hazırlanıyorum....." gibi derinlemesine cümlelerle derdimizi dökebilseydik. Ve şahsımıza ait bir batarya tüketim şeması çıkarsaydık. Ama bu çok düşük bir ihtimal tabi ki. Uzmanı bulsanız bu kadar soruyu sorup, karşıdan hepsinin cevabını beklemek vicdansızlık olacaktır. Zaten uzman dediğimiz kişi de ortalıkta kolayca bulunacak birisi değildir. O zaman yazımızı okuyun... :)


Akıllı telefonların en büyük sıkıntısı hiç şüphesiz batarya ömrü ve bekleme süresidir. Bu sorunu çözme adına birçok firma harekete geçerek çeşitli uygulamalar sunmakta. Bu uygulamaların gerekliliği ve işlevselliği tartışmaya açık olmakla beraber zaten kullanan kişilerin yorumları da pek iç açıcı değil.

Hal böyleyken bu uygulamalar arasından sıyrılıp, yıldız gibi parlayan bir uygulama var. Bu uygulama gerçekten bizim dikkatimizi üzerine olumlu şekilde çekmeyi başardı.
Evet bu uygulamanın adı : BatteryGuru (Google Play)


Program çalışma mantığıyla cidden göz dolduruyor : Yaklaşık 4 gün kullanımını izleyerek kayda aldığı kullanıcının, alışkanlıklarına göre pil tüketimini ayarlayıp optimize ediyor. Daha sonra hatrı sayılır oranda bir tasarruf sağladığı kullanıcıların notları arasında.

Bir diğer önemli nokta da programı bir işlemci firması olan QualComm'un yapıyor olması. Ve bir işlemciyi imal eden bir firma onu en iyi tanıyan firmadır. ;)

Yorumlar