Batarya ömrünü Android artıracak !

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük derdi olan kısa batarya ömrüne çözüm Google'ın Android işletim sisteminden gelebilir. 
Dersimiz androidGoogle, Android telefonlarda geliştireceği yeni bir yazılımla batarya ömrünü uzatmak ve tüm gün dayanacak hale getirmek için çalışıyor.

BusinessInsider sitesinde yer alan bir haberde, teknoloji dünyasının en yakından takip edilen incelemelerinin yer aldığı PocketNow sitesinden uzman Joe Levi, Android'in yeni yazılımı hakkında yorumlarını dile getirildi.25 Saatin Üstünde Performans

Levi yeni Android yazılımına yönelik yaptığı incelemesinde cep telefonunun batarya ömrünün 25 saat sürdüğünü belirtti.

Levi, "Yeni Android 4.2 ile, cep telefonunu yeniden şarj etmek için 4-6 saat beklerdim. Bir teknoloji eleştirmeni olduğumdan, akıllı telefonumu normal insanlardan daha fazla kullandığımı söylememe gerek yok. Bu yüzden benim telefonumun batarya ömrü olması gerekenden biraz daha az. Ama şimdi Android'in 4.3 yazılımıyla kullanıcı alışkanlıklarımdan hiçbir şey kaybetmeden cep telefonumu yeniden şarj etmeden tüm gün boyunca kullandım. Hatta gece ve sabah da işe gelene kadar şarja gerek duymadım. Yeni yazılımla Android akıllı telefonların batarya ömürlerinin 25 saat ve üzerine çıktığını söyleyebilirim. Bu gerçekten çok etkileyici" dedi.

Levi'nin açıklamaları gerçekten Android kullanıcılarını heyecanlandıracak cinsten. Android 4.3'e az bir zaman kala heyecan dozu biraz daha arttı. Bakalım gelecek bu güncelleme Levi' nin dediği kadar var mı?

ANDROİD 4.3 ile İLGİLİ HABERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Yorumlar