Google Maps ile GTA 4 Oynamak !

Google Maps ve Street View yardımıyla, bugüne dek yapılmış en ilginç çalışma ile tanışın!


Levent Öztürk

Sakince Grand Theft Auto V'i beklerken, GTA IV'ün Liberty Şehri'nde bir tura ne dersiniz?
2009'un başından beri GTA4.net adlı fan sitesi, Googla Maps API tabanlı bir Liberty City haritasına sahip idi. Bu harita eğlenceli olduğu kadar kullanışlıydı da. Can, zırh, silah ve benzeri eşyaları nerelerde bulabileceğiniz gösteren bu harita artık nihai güncellemesine kavuştu: Google Street View (Google Sokak Görünümü).

Liberty City'nin detaylı bir haritasını yapabilmek için yaklaşık olarak 80.000 oyun içi ekran görüntüsü, 3.000 civarında panoramik görüntüyle birleştirildi. En son mozaik yaklaşık olarak 1 milyon fotoğraftan oluşuyor.
Gerçek Google Maps kadar akıcı olmasa bile, eğer bir GTA fanıysanız bu haritanın başında eğlenceli birkaç saati Liberty City'yi gezerek geçirmeniz mümkün. Ayrıca oyun içi görüntülere dayanarak yakalanmış - gerçek Google Street View'de de olduğu gibi - bazı ilginç anlar da yok değil.
Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz uygulama, bazı kişileri uzun saatler başında tutabileceği gibi, herkes için eğlenceli birkaç saat yaratabilecek seviyede.(www.chip.com.tr'den alıntı)

Yorumlar