2014 'te PES mi? FİFA mı?

PEs 2014 mü FIFA 2014 mü?


Her yılın yaz aylarında başlayan ve bir daha ki yaza kadar süren rekabet kaldığı yerden devam ediyor. İki büyük oyun devi, futbol oyunu piyasasında çetin bir kapışma içinde. Peki hangisi daha iyi? 

Her yılın yaz aylarında başlayan tartışma bu sene de başladı: FifaPES mi? Konami ve EA Sports, oyunlarını tamamladılar, iki firma da oyunlarının trailer'larını internete yaydı. 

Ezeli ve ebedi rekabette Konami şirketi PES 14 için FOX Engine oyun motoru ekleyerek rekabette iddialı olduğunu bize gösterdi. Son yıllarda FIFA karşısında eğilen Konami şirketi, bu sene yeni oyun motoruyla eski günlerine geri dönmeyi hedefliyor.  PES 14'ün diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle:

-Güç seviyeleri farklı olan futbolcular arasında mücadeleler daha sert olacak.  
-Taraftar faktörü daha da önemli hale getirilecek. 
Örnek vermek gerekirse, Messi Ronaldo'ya bacak arası yaptığında taraftarlar çılgına dönüyor.  
-Kütle Merkezi motoruyla oyuncuların fiziki yapıları ve hareketleri gerçekçi hale getirilecek.  
Fifa 14'e ise Pure Shoot özelliği geliyor. Bu da oyuncular şut çekerken vurduğu açıya göre topun yön düzeyini belirleyen bir özellik. Öyle ki bu özellik sayesinde Fifa'da şut çekmek çok zevkli hale getirilmiş. Oyuncu odaklı olan 2014 model FIFA’nın, tempo ve performans konusundaki tatmin ediciliği oyuna yeni bir bakış kazandıracak. Daha gerçekçi bir oyun keyfi yaşatmayı planlayan EA Sports, oyun dakikalarına ve skor durumuna göre psikolojik durumlar ekleyecek. Bu sayede gol yiyen takım oyuncuları gol yemişse veya yorulmuşsa buna göre bir oyun gerçekleşecek.  Yazılarla sizi sıkmayıp, iki efsane oyunun tanıtım videolarıyla baş başa bırakalım:

PES 2014 (Türkçe):

Fifa 2014:


Kaynak

(metnin bir kısmı GazeteA24.com'dan alıntı)

Yorumlar

  1. Yalnız fragman PES 2013'e ait.

    YanıtlaSil
  2. Si blog è accattivante. Mi fa piacere. Grazie per questo bel pezzo di scrivere con me.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder