Samsung'tan Bir Canavar Daha!

Akıllı cep piyasasını adeta sallayan Samsung dur durak tanımıyor.
Galaxy Mega'dan sonra, Samsung'un Galaxy serisine ekleyeceği son model olan Galaxy Win'in teknik özelliklerine ilişkin detaylar belli oldu. "Orta seviye" sınıfına dâhil olduğunu söyleyebileceğimiz telefon Galaxy S III'e benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Serinin, son dönemde piyasaya çıkan diğer modelleriyle kıyaslandığında ortalama özelliklere sahip olduğunu söyleyebileceğimiz Galaxy Win'de Android 4.1 işletim sistemi bulunuyor. 4,7 inç boyutlu WVGA (800 x 480 piksel) TFT ekrana sahip olan telefonda 5 MP arka, 0,3 MP ön kamera bulunuyor. Artık endüstri standardı olan Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS ve microSD kart girişi bulunan Galaxy Win'in pili 2.000 mAh gücünde. Çift SIM kartı desteği de sunan telefonda dört çekirdekli 1,2 GHz hızında işlemci kullanılmış.
Öncelikle Asya ülkelerinde ardından da Avrupa'da piyasaya sürüleceği belirtilen telefon, özellikle Çin'de yaygın olarak kullanılan ChatON, Sina Wiebo ve QQ gibi Android uygulamaları ön yüklü olarak gelecek. Beyaz ve gri renkli telefon ülkemizde ne zaman piyasaya sürülecek, henüz bilemiyoruz.

Yorumlar