Galaxy S4 Test Sonuçları

Samsung Galaxy S4 olduğu iddia edilen AnTuTu performans test sonucu ve donanım özellikleri belli oldu. Bakalım Galaxy S4'ün özellikleri neler?
Samsung'un 14 Mart'ta tanıtacağı GT-I9500 kod adlı yeni amiral gemisi Galaxy S4 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.
Şimdi de Galaxy S4'ün AnTuTu performansı ortaya çıktı.
AnTuTu'nun çıkardığı özellik tablosuna göre Samsung Galaxy S4, 1.8 GHz hızında çalışan Exynos 5 Octa işlemcisinden gücünü alıyor. 4 çekirdeği ARM Cortex A15 mimarisinden gücünü alan çekirdeklere ek olarak, 1.2 GHz hızında çalışan 4 adet ARM Cortex A7 çekirdeği bulunuyor. Diğer düşük performanslı 4 çekirdek ise düşük güç tüketimi için kullanılacak.

2 GB RAM, 4.99 inç büyüklüğünde Full HD Super AMOLED ekran, 13 Megapiksel ana kamera, 2.1 Megapixel ön kamera gibi özelliklere sahip olan Galaxy S4, testlere göre grafik işlemci olarak PowerVR SGX544 MP'yi kullanıyor. MP4 ya da MP8 olması beklenen grafik birimi, en yeni nesil çözümlerden biri değil. Samsung, özellikle Mali-T6xx tabanlı grafik birimi bekleyenleri Galaxy S4 ile üzebilir.
Testlerdeki cihazların farklı prototipler olabileceğini, donanımların asıl cihazlara göre farklı olabilme ihtimallerinin yüksek olduğunu okurlarımıza hatırlatalım.
AnTuTu'da 24894 puan almayı başaran Galaxy S4, Nexus 4 ve LG Optimus G gibi Snapdragon S4 Pro işlemcilerini kullanan ve ekran çözünürlüğü daha düşük olan cihazları geride bıraktığı görülüyor. Snapdragon S4 Pro işlemcili Xperia Z ve Snapdragon 600 işlemcisini kullanan HTC One modellerinin henüz AnTuTu test veritabanına eklenmediğini de belirtelim.

Yorumlar