BTK' nın Veri Hesaplayıcısıyla Kota Aşmaya SON!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, "Veri kullanım hesaplayıcı" adındaki yeni servisi ile sınırlı internet kullanıcılarının aylık yaklaşık veri kullanımını hesaplıyor.


Özellikle mobil internet kullanıcıları sık sık veri paketlerinin bitmesi sorunu ile karşılaşıyor. İnternet üzerinden dinlenen müzikler, izlenen videolar, oynanan oyunlar sınırlı internet paketlerinin en büyük düşmanı olurken, internet paketinizi sadece e-posta alım/gönderimi ve sayfa görüntüleme için kullansanız bile veri paketiniz ayın son günlerinde aniden bitebiliyor.
Yaşanan bu durumda kullanıcılara yardımcı olmak isteyen BTK, kullanıcıların aylık veri kullanımı hakkında yaklaşık bir değere ulaşabilmeleri için özel bir servis hazırlamış.
Buradan ulaşabileceğiniz Veri Kullanım Hesaplayıcı sayesinde gün içerisinde görüntülediğiniz sayfa, e-posta, izlediğiniz video, dinlediğiniz müzik gibi verileri sisteme girip bu verilerin hangi cihazda ne kadarlık veri kullanımına sebep olacağını görebiliyorsunuz.
Akıllı telefonlar ve tabletler ile birlikte daha da artan mobil internet paketi kullanımı konusunda oldukça yardımcı olabilecek bu yeni sistemi mutlaka denemenizi önermekle birlikte ulaşacağınız sonucun yaklaşık bir değeri ifade ettiğini ve kesinlik içermediğini de hatırlatalım.

Yazan: Berkay Oğulcan Tutal
SDN - ShiftDelete.Net 

Yorumlar