Meraklısına - The Witcher 3 Duyuruldu !

Rivialı Geralt'ın nefes kesen macerasında son yaklaşıyor. CD Projekt RED, popüler RPG serisinin bir sonraki oyununu duyurdu. The Witcher 3: Wild Hunt'ın ilk videosu burada.


Sıkı RPG oyuncuları, iyi bir Orta Çağ anti-kahraman hikayesi arayanlar ve ölümcül düşmanlara karşı dişe diş savaşmak için kılıç bileyenlerin beklediği haber nihayet geldi: CD Projekt RED, modern RPG anlayışına yeni bir soluk getiren The Witcher serisinin üçüncü oyunu olan The Witcher 3: The Wild Hunt'ı resmi olarak duyurdu.
Her zamanki gibi lineer olmayan bir hikayenin yanı sıra, bu kez tamamen açık bir dünya da Geralt'ı bekliyor. CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamaya göre, (ne yazık ki) serinin son oyunu olacağı belirtilen Wild Hunt için şimdiden hedefler büyük: Mevcut RPG oyunlarının tamamından daha büyük bir dünyada (evet, Skyrim dahil) geçeceği söylenen The Witcher 3, ormanlık alanlar, göller, dağlar, şehirler ve kasabaların da bulunduğu, (CD Projekt RED Lideri Adam Badowski'ye göre) The Witcher 2'den tam 30 kat büyük, açık bir dünya sunacak.
The Witcher 2'nin 30 Katı Büyük Bir Dünya
"Önceki Witcher oyunlarında olduğu gibi, çizgisel olmayan öyküye sahip karanlık bir fantezi oyunu oynadığınızı düşünün, ancak bu kez hiçbir yapay sınır olmaksızın tüm dünyayı gezebileceksiniz. Savaşın yıprattığı dünya öylesine büyük ki, uzaktaki yerlere gidebilmek için bir ata binmeniz veya botla seyahat etmeniz gerekecek."
Özellikle The Witcher 2'de eleştiri oklarının hedefi olan ve ekranda beliren tuşa hızlıca basmayı gerektiren QTE anlarının TW3'te olmayacağı müjdelenirken, oyunla ilgili kısa bir video da yayınlandı. Her ne kadar çok fazla ipucu vermese de, Geralt'ın son macerasını benim gibi sabırsızlıkla bekleyen pek çok oyun severin bu videoyu tekrar tekrar izleyeceğini sanıyorum.

Yorumlar