2012'de En Çok Satan Otomobil

2012'nin en çok satan otomobili belli oldu. İşte kullanıcıların en çok tercih ettiği model!


Berk Toparlak

2012 satış yılı sona ererken, dünya genelinde en çok satan araba açıklandı. USA Today'in haberine göre; 2012'nin en çok satan aracı, 737,856 satış rakamıyla Ford'un Focus modeli oldu. Yine Ford modellerinden Fiesta da 560,061 adet satarak bu alanda ikincliği elde etti.
Ford Focus, uzun zamandır Ford'un adeta amiral gemisi haline geldi. Şirketin en çok tercih edilen aracı olan Focus, daha önce Amerika ve Avrupa'da aynı isim altında farklı modellerle satılıyordu. Ancak artık dünyanın her yerinde aynı şekilde satılan Focus, bu sayede şirketin cebine giren parayı da bir hayli artırmış durumda.
Şirketin başkan yardımcısı Jim Farley, Focus ve Fiesta'nın "One Ford" planlarının bayrak taşıyıcıları olduğunu belirtti. "Tek takım, tek plan, tek amaç" parolasıyla yola çıkan şirket, bunu büyük oranda başarmışa benziyor: "Ford sadece üç yıl içinde dünya çapında en çok tercih edilen küçük araç sınıfında bir numaraya yükseldi. Bunu sadece kullanışı zevkli olduğu için değil; ödüllü EcoBoost motoru sayesinde cepleri de bir hayli rahatlatmasıyla başardı."
(chip.com.tr)

Yorumlar