Mükemmel StreetView Siteleriyle Sokaklarda Dolaşmaktan Çok Daha Fazlası !


Street View ile yapılabilen tek şey, sokaklarda dolaşmak değil! İşte bunun ispatı 5 web sitesi...


 Zeynel A. Öztürk

Google Maps'in popüler işlevi Street View, yani "Sokak Görünümü"nü çoğumuz biliyoruz. Birçok dış ve iç mekanı panoramik olarak dolaşmaya izin veren işlev, aynı zamanda çok sayıda eğlenceli ve komik web uygulamasında kullanılıyor.

Google'ın Street View görünümünü esas alan bu web uygulamaları, size sokakta oyun oyun keyfi yaşatabiliyor veya tweet'lerinizi okumanızı sağlayabiliyor. Bu web uygulamalarını Flash destekli her modern web tarayıcısında deneyebilirsiniz, ancak bazılarının Chrome'da daha iyi çalıştığını tecrübe ettik.

1.Streetview Zombie Apocalypse, Street View görünümü üzerinde oynayabileceğiniz bir zombilerden kaçma oyunu. İstediğiniz bir sokakta başlayabildiğiniz oyunda sokaklar arasında dolaşarak zombilerden kaçmanız gerekiyor.

2.RCZ View'da Peugeot RCZ spor otomobilini istediğiniz bir rotada sürmeniz mümkün. Tam olarak sürmek denmese de, stopmotion tarzında bir RCZ View sürme hissini yakalayabiliyorsunuz.

3.Stweet, coğrafi etikete sahip tweet'leri Street View görünümü üzerinde gösteriyor. Stweet, birkaç saniyede bir yenileniyor, böylece arkanıza yaslanarak tweet'lerin bildiğiniz yerlerin üzerinde belirmesini veya hiç bilmediğiniz yerlerde görünmesini izleyebiliyorsunuz.

4.Global Genie, sizi dünyanın farklı köşelerine götürmeyi amaçlayan bir uygulama. Önce sağ taraftaki listeden ilgi duyduğunuz kıtayı seçiyorsunuz. "Teleport" düğmesine bastığınızda rastgele bir yere ışınlanıyorsunuz. Global Genie, daha önce görmediğiniz yerleri keşfetmekte size yardımcı olabilir.

5.Geosay, Twitter'da ve Foursquare'de paylaşılanları Street View üzerinde birleştiren ilginç bir proje. Geosay'ı ilk kullandığınızda kafanız karışabilir, ancak bir süre sonra bulunduğunuz yere yakın insanların neler söylediğini gördüğünüzü fark edeceksiniz. İster şu anki konumunuzu kullanın, isterseniz konumu kendiniz girin.

Yorumlar