Football Manager 2013'de hangi yenilikler var?

Birçok Farklı Oyun Modu Sizi Bekliyor...
En yeni Football Manager oyunu yalnızca daha büyük, daha iyi ve daha gerçekçi olmakla kalmıyor, tarihinde ilk kez dünyanın en sevilen futbol menajerliği simülasyonunu oynamanın farklı yollarını da sunuyor. Bu yeni oyunda önceki oyunlar üzerinde yapılan yenilik ve geliştirmelere ek olarak bir dizi radikal değişiklik ve kimileri için oyunun oynanış şeklini kökten değiştirecek yeni oyun modları da bulunuyor.


Bunların belki de en dikkat çekici olanı yeni Klasik modu... veya Sports Interactive bünyesinde adlandırdığımız ismiyle 'FMC'. FMC, Football Manager'ın uzun ve başarılı tarihinde ilk kez oyunculara alternatif, daha az zaman gerektiren bir oynayış şekli sunuyor. Bu yeni mod oyuncuların takımlarını yönetmelerini kolaylaştırıyor ve takımlarını zirveye ulaştırmak için daha basit ayrıntılara odaklanmalarına imkan sağlıyor.
FMC modu, Football Manager'in evriminde ileriye doğru atılmış çok büyük bir adım olarak nitelendiren Sports Interactive'in Stüdyo Direktörü Miles Jacobson şöyle devam ediyor: "Son yıllarda şunu gördük ki Football Manager oynamak isteyen ama oyunun gerektirdiği ölçüde zamanı ayıramayacak durumda olan bir çok kişi var – doğruyu söylemek gerekirse ilgilenmeleri gereken başka işler bulunan, aile sahibi bazı SI üyeleri de bu gruba dahil. Bu yüzden oyun oynamak için kısıtlı zamana sahip olan oyunculara, oyunun sunduğu deneyimi çok fazla sulandırmadan hitap edecek bir yol bulmaya çalıştık. FMC'nin bunu son derece güzel biçimde başardığını düşünüyoruz."
"Ancak dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımız için şunu da üstüne basarak belirtmek istiyorum ki FMC modu bildikleri ve sevdikleri oyunu hiçbir şekilde etkilemeyecek. Eksiksiz deneyime sahip olmak isteyen oyuncular FM13 de kesinlikle aradıkları şeyi bulacaklar – dünyanın en iyi futbol menajerliği simülasyonunun daha büyük, daha iyi ve daha etkileyici hali kendilerini bekliyor olacak.."
Tüm sezonun sekiz ile on saat arasında tamamlanabileceği, menajer rolünü kolaylaştıran FMC modu ayrıca oyuncular iki farklı oynanış şekli de sunacak: oyuncular ister açık uçlu kariyer moduna katılabilecek, isterlerse yeni Mücadele modunda ellerinden geleni yapmaya çalışabilecekler.
Mücadele modu oyunculara genellikle yarın sezonluk bir süre dahilinde menajerlik yeteneklerini sınayabilecekleri belli bir senaryo sunacak. Mücadeleler gerçek hayatta karşılaşılabilecek çeşitli koşulları taklit edecekler... örneğin çocuklardan oluşan bir kadroyla başarıya ulaşmak mümkün olabilecek mi, ya da Yılbaşı gününde ligin sonunda yer alan bir takım sezon sonunda küme düşmekten kurtulabilecek mi?
Mücadele modu Football Manager'a ilk kez Football Manager Handheld 2012'de (iPhone ve Android için) eklenmişti ve elde ettiği popülarite PC ve Mac versiyonlarına da eklenmesine yol açtı. FM13 beş mücadele senaryosuna sahip olacak ve oyunculardan gelen taleplerin seviyesine bağlı olarak oyuna yıl boyunca çeşitli yeni mücadeleler de eklenecek.
FMC Mücadele modunun yanı sıra kullanıldıkları takdirde oyunun daha kolay oynanmasını sağlayacak çeşitli "açılabilir" özelliklere de sahip olacak – örneğin menajerler çalışma izni şartını kaldırabilecek veya transfer bütçelerine birkaç milyon ekleyebilecekler. Oyuncular bu bonusların bazılarını oyunda çeşitli başarılar elde ederek 'kazanabilecek', bazılarını ise isterlerse satın alabilecekler.
(chip.com.tr'den alıntıdır.)

Yorumlar