Riot Games’ten 40.000 TL Ödüllü Turnuva!

Cuma, 07 Eylül 2012 12:00 LEVEL(alıntıdır)
"Riot Games’ten adalet meydanlarında 40.000 TL’lik ödül!
Riot Games, tüm dünyada en çok oynanan PC oyunu League of Legends’ın resmi turnuvası ile oyun tutkunlarına 40.000 TL’lik ödül dağıtıyor! ASUS ve Logitech sponsorluğunda gerçekleşecek olan turnuva, oyuncuları adalet meydanlarında buluştururken Türkiye’de bir oyun firmasının şimdiye kadar dağıttığı en yüksek tutarlı ödüle de ev sahipliği yapıyor.
Yurtdışındaki e-spor keyfini ve kültürünü ülkemizde de geliştirmeyi amaçlayan Riot Games, zaman geçirme aracı olarak görünen oyunların aslında bir spor dalı olduğunu Türkiye’deki en yüksek para ödülüne sahip turnuvasıyla kanıtlıyor.

Şirket, 15 Eylül’de başlayacak League of Legends elemelerinden birinci olarak çıkan 8 takımı 5-7 Ekim tarihlerinde GameX’te yapılacak olan lansmanda final mücadelesi için buluşturuyor. 15 Eylül’de başlayıp 30 Eylül’de bitecek olan zorlu maratonda birinci olan sekiz takım, 5 Ekim Cuma günü başlayacak olan çeyrek final maçlarıyla GameX’te kapışacak. Takımlar DOUBLE ELIMINATION/BEST OF 3 formatındaki turnuvada şampiyonluğu elde etmeye çalışacak.

Birinci olan takım 10 bin TL’lik para ödülünün yanı sıra ASUS’tan dizüstü bilgisayar ve Logitech’ten hediyeler kazanırken ikinci olan takım 5000 TL’lik para ödülü ve Logitech’ten hediyelerin sahibi oluyor. Üçünü olan takımı ise 2500 TL’lik para ödülü ve Logitech’ten hediyeler bekliyor.

Yarışmacıların yanı sıra turnuvayı yerinde izleyen League of Legends severler de GAMEX boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler ile eğlenceli zaman geçirme fırsatını yakalayacak. Asus ve Logitech’in sponsor olduğu turnuvadaki ödülleri kazanma şansını yakalamak ve 
Türkiye’nin ilk resmi League of Legends şampiyonasında yarışmak için, adaylar “online” ve “offline” olmak üzere iki farklı şekilde elemelere katılabilecek. Ev rahatlığında turnuvaya katılmak isteyen oyuncular için ESL (www.esl.eu) ve Efsaneler Ligi (www.efsanelerligi.com) üzerinden elemeler gerçekleşecek. Turnuvada kazandığı zaferleri etrafındaki herkesle paylaşmak isteyen oyuncular içinse İstanbul, İzmir ve Ankara’da belirlenen internet kafeler de turnuva mekanları arasında yer alacak. Yapılacak elemelerde East ve West sunucularından birer şampiyon takım GameX’teki finallere katılma şansı yakalayacak. Riot Games, GameX’e İstanbul dışından katılacak oyuncuların ulaşımını ve konaklamasını da karşılayacak. Turnuva formatıyla ilgili detayları Riot Games’in resmi sitesi olan tr.leagueoflegends.com adresindeki forumlardan öğrenmek ya da iletisim@riotgames.com adresinden ulaşmak mümkün.
Yarışmacı adayları turnuvanın ESL ve Efsaneler Ligi elemelerine katılmak, bilgi almak ve kayıt olmak için aşağıdaki linklere tıklayabilir:
ESL: www.esl.eu

Efsaneler Ligi: www.efsanelerligi.com

Yorumlar