Facebook'u İkiye Katladı !

Facebook, en büyük rakibi karşısında belki de bugüne dek yaşadığı en büyük hüsranı yaşıyor!

Facebook ve Twitter, başta Amerika olmak üzere, dünyanın birçok yerinde büyük bir rekabet içerisinde. Gelen son bilgiler, Facebook'un Amerika üzerinde yaptığı son büyük reklam çalışmasına rağmen, Twitter'ın hala bir adım önde olduğu yönünde...

eMarket tarafından yayınlanan rapora göre, bu yıl içerisinde Facebook, 72.7 milyon dolar kazanırken, Twitter 129.7 milyon dolar kazanmış durumda. 

Milennial Media ve Apple da reklam gelirlerini 2012 yılı içerisinde 84.1 milyon ve 75.1 milyon dolar gibi rakamlara yükselterek Facebook'u geride bırakmayı başardı.

Yayınlanan raporda en çok dikkat çeken satırlarsa şunlar oldu; "Twitter, Facebook ve diğer birçok dijital reklam yayıncısı tarafından giderek büyüyen mobil endüstrisi, Amerika'nın genelinde hiçbir şekilde yavaşlamayacak ve giderek daha da geniş kitlelere hitap edecek." 
Ayrıca eMarket, bu yıl bitmeden Amerika üzerindeki toplam dijital gelirlerinin 2.61 milyar doları bulacağını ön görüyor.

Raporun geneline bakıldığındaysa, Twitter'ın mobil kullanıcılar tarafından büyük rağbet gördüğü, Facebook'un ise halen fazlasıyla masaüstü bilgisayar kullanıcısına hitap ettiği açık ve net bir şekilde gözler önüne seriliyor. eMarket'in öngörüsüne göre Facebook reklam gelirleri 2014 yılına gelindiğinde 629 milyon dolar olacakken, Twitter 444.1 milyon dolarda kalacak ve iki yıl içerisinde piyasanın reklam gelir lideri olan Google'ın hemen ardından ikincilik koltuğuna oturacak.

chip.com.tr'den alıntılar yapılmıştır.

Yorumlar