Facebook'tan Dünyanın En Büyük Ofisi !

Facebook Ofisinden bir görünümGeçtiğimiz aylarda büyük düşüş yaşayan hisseleriyle gündeme gelen Facebook, tüm bu durumdan hiç etkilenmemiş gibi görünüyor.
Facebook, ödüllü mimar Frank Gehry ile Menlo park'da bulunan merkez binasını revize etmek için harekete geçti.

2,800 mühendisi bünyesinde barındıracak olan yeni binalar tamamlandığında, 420.000 metrekarelik yani 10 dönümlük alanıyla dünyanın en büyük ofisi unvanını kazanacak. Önceki departmanlar ile iletişim ise tamamen yer altında bulunan tüneller aracılığıyla yapılacak.

Firmanın çevre mühendisi Everett Katibak ise projeyi şu şekilde özetledi; "Tıpkı şu anda yaptığımız gibi açık alanda bulunan bir çalışma ortamı sunmayı hedefliyoruz. Her yere ulaşımın kolay olduğu bir yapı sunma peşindeyiz. Etrafta bolca ufak mutfak ve atıştırmalık sunan makine bulunacak; bu sayede çalışanlarımız hiçbir zaman aç kalmayacak. Pek tabi arada yapılacak ufak kaçamakları da unutmadık ve yeni binalarımızın içini rahat koltuk takımlarıyla döşemeye karar verdik."

Zuckerberg ise kendi Facebook hesabı üzerinden; "Dışarıdan bakıldığı zaman, bir tepe içerisine kurulu doğal hayata bakıyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz" diyerek projenin gerçekten açık bir ofis mantığına dayalı olduğunu bir kez daha belirtmiş oldu. Proje 2013'te başlayacak, bitiş tarihi ise henüz belli değil.

Alıntıların kaynağı :www.chip.com.tr

Yorumlar