En Sevilen Marka Hangisi ?

Türkiye'de yapılan bir araştırma, ülkemizdeki "en sevilen" cep telefon markasını ortaya çıkardı!

Zeynel A. Öztürk

MediaCat dergisi için Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketlerinden Ipsos KMG, tarafından yapılan araştırmada, cep telefonu kategorisinde en sevilen marka 2012'de de Nokia oldu. Nokia araştırmanın yapıldığı 2007, (2008'de araştırma yapılmadı) 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarında hem tüm kategorilerde hem cep telefonu kategorisinde en yüksek skoru alan marka oldu. Bu yıl tüm kategorilerdeki birinciliğiyse Turkcell ile paylaştı.

"Lovemarks" araştırması ülkemizde tüketicilerin hayatında yer tutan 22 kategoride en sevilen (âşık olunan) markaları öğrenmek için 21 Mayıs–10 Haziran 2012 tarihleri arasında 1156 kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi. Türkiye'yi temsil edecek şekilde 12 ilde gerçekleştirilen araştırma sonucunda, 15-55 yaş arası kadın ve erkeklerle görüşüldü.
"Lovemarks" araştırmasında 5 yıldır en sevilen marka seçilmesi, Nokia'nın tüketicilerle kurduğu uzun vadeli, etkili ve sürekli iletişimin bir sonucu olarak değerlendiriliyor. Bunun yanı sıra Nokia'nın güvenilir, dayanıklı, kaliteli, yenilikçi ve çevreci marka kimliği, en sevilen marka seçilmesini destekleyen nedenler arasında yer alıyor.

Nokia Türkiye Pazarlama Direktörü Sertaç Şener, Nokia'nın beş yıldır birinciliği korumasında Nokia kullanıcılarıyla kurdukları uzun yıllara dayanan güçlü bağın önemli rol oynadığını ifade ediyor. Sertaç Şener: " Nokia olarak ürünlerimizle Türkiye'deki pek çok kişinin hayatına ortak oluyoruz. Gerek özel hayatlarında gerek iş hayatlarında sevinç, mutluluk, başarı ve eğlenceyi paylaşmalarını ve sevdikleriyle bağlanmalarını sağlıyoruz. Bir dost, bir arkadaş ve bir ortak olarak kurduğumuz bu duygusal bağ bizler için çok değerli. Nokia'yı hayatlarında bu güzel yere koyan tüm kullanıcılarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

 


Yorumlar