Elektronik Cihaz Satın Alma Rehberi !!!

Hayatımızın her alanına giren teknolojik ürünleri hepimiz satın alıyoruz. Peki bu yüksek maliyetli ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz? Ne yapmalıyız? Ne yapmamalıyız? İşte cevabı...

Emre Fatih Yücel yazısı

Emre Fatih Yücel

Elektronik cihaz, teknolojinin bir getirisi olarak hayatımızın her alanına girmiş durumdalar. Her geçen gün yeni cihazların üretildiğini, yeni ürünlerin ortaya konduğunu görüyoruz ve teknoloji akılalmaz biçimde ilerleme kaydediyor.

Teknolojik ürünlerin, üretimi maliyetli olduğu için piyasa fiyatları da bir o kadar tuzlu oluyor. Peki bu dünya kadar para verdiğimiz ürünlerden almaya niyet ettiğimizde nelere dikkat etmemiz lazım?


1. Ön Araştırma Yapın
Öncelikle ürün piyasasına bir göz atın. Piyasada ne gibi ürünler olduğunu, fiyatlarının nasıl olduğunu öğrenin. Fiyat ve ürün araştırması, kafanızdaki kararın netleşmesine yardımcı olacaktır.
2. Karar Verin
Alacağınız ürünün kullanım amacını/amaçlarını iyi öğrenin ve fikir süzgecinizden geçirip karar vermeye çalışın. Fiziksel durumunuzdan zevklerinize ,maddi durumunuza kadar her özelliğiniz vereceğiniz kararda etkilidir. Ama unutmayın ki "işlev" her zaman önemlidir. Örneğin kalın parmaklı bir kişinin küçük ekranlı bir dokunmatik telefon alması zorluklara sebebiyet verebilir.
3. Alacağını Ürünü Test Edin
Araştırmanızı yaptınız, kararınızı da verdiniz. İstediğiniz ürünü direk gidip alabilirsiniz değil mi? Bekleyin bir dakika : Ya alacağınız üründe bir defo varsa? Bunun önüne geçmek için, elinizden geldiğince ürünü test edin. Elektronik marketlerdeki teşhir ürünlerinden ve yakınınızda o ürüne sahip kişilerden rica ederek bile test işleminizi gerçekleştirebilrisiniz.
4. Satın Alma
Şimdi sıra geldi rüyalarımızda gördüğümüz ürünü almaya (Galaxy S3, iMac, klima vs.) İlk adımda yaptığınız araştırmayla birlikte size uygun olan bir satıcıdan ürününüzü alacaksınız. Fakat ürünü alırken incelemeyi unutmayın. Garanti durumlarını kesinlikle sorun. Satış elemanları sizinle ilgilenmek üzere orda bulunuyorlar unutmayın! Aklınıza takılan en ufak pürüzü dahi sorarak öğrenin. Hayırlı Olsun. Güzel günlerde kullanın ;)
5. Ürünümüzü satın aldık yapmamız gerekenler bitmedi mi?
Son adımımız : www.dunyaninteknolojisi.com'u her zaman takip edin. Her zaman işinize yarayan birşeyler olacaktır. :)

Yorumlar