Türkiye Genelinde İnternet Çöktü Mü?


TTNet çöktü, kullanıcılar Twitter'da isyan çıkarttı. Müşteri hizmetlerine ulaşamayan kullanıcılar sıkıntılarını Twitter aracılığıyla anlattı.
Türkiye'de ADSL altyapısının çok sağlıklı olmadığı bir gerçek. Ama bu akşam 22:00 sularında yaşanan sorun, durumun ciddi olduğunu ispatlar nitelikte...

Şu an Twitter'a girip en popüler hashtag ve anahtar kelimelere göz atarsanız, TTNet, Türk Telekom, ADSL gibi pek çok madde göreceksiniz. Hatta dünya çapındaki trendler arasında bile TTNet üst sıralarda yeralıyor.


Bu maddelerin ardı ardına dizilmesinin altında yatan ise, Türkiye'nin dört bir yanından gelen "internete bağlanamıyorum" serzenişleri.

Her ne kadar gece yarısı itibarı ile sorun çözülmüş gibi görünse de, Türk Telekom altyapısında 2 saat boyunca ciddi bir sorun yaşandığı açıkça ortada. Pek çok abone, interenete bağlanamadı ve 3G üzerinden şikayetlerini yağdırdı. Sorunun ne olduğunu bilemiyoruz; çünkü ne TTNet'ten, ne de Türk Telekom'dan bir açıklama gelmiş değil.

Yaşanan aksaklığın ilginç boyutu ise, internete erişemeyen kullanıcıların, internet üzerinden şikayetler yağdırıyor olması. Bunu da kuşkusuz, 3G bağlantısına borçluyuz.

Detayları öğrendikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz...

Yorumlar