Yeni WinRAR Sizi Bekliyor


Winrar'dan bir yenilik daha...Ünlü sıkıştırma programının son sürümü Türkçe olarak yayında! İşte yenilikler ve indirme bağlantısı...

Popüler sıkıştırma yazılımı WinRAR'ın 4.10 Türkçe sürümü resmen yayınlandı. Dosyalarınızı RAR ve ZIP biçimlerinde sıkıştırabilen yazılımın yeni sürümünde geliştirilmiş ZIP desteği, daha iyi parçalı arşiv desteği gibi yenilikler dikkat çekiyor.

WinRAR, son sürümüyle birlikte ZIP dosyalarını da bölebiliyor ve artık 2GB'dan büyük ZIP arşivleri oluşturabiliyor (ancak parçalı ZIP dosyalarını açmak için tüm dosyaları aynı klasöre toplamanız şart). Gizliliğe önem verenler için diğer önemli bir yenilik ise, geçici dosyaları güvenle temizleyebilme özelliği. Bu sayede şifreli bir RAR dosyasıyla yapılan işlemler sırasında geçici klasörde kalan dosyalar, WinRAR tarafından güvenli bir şekilde (verilerin üzerine yazılarak) silinebiliyor.

Bunların yanında parçalı arşivlerde parça boyutunu seçmek, birim seçicisi sayesinde artık daha kolay. Aracın komut satırı modunda da yapılan birçok küçük değişiklik ve yenilik bulunuyor. WinRAR'ın deneme sürümünü aşağıdaki bağlantılardan indirmek mümkün.

Winrarda Dosya Sifreleme

ilgili dosyaya sağ tıklayarak arşive ekle'ye basınız , daha sonra yukarıdan gelişmiş sekmesine tılayınız önünüze gelen ekrendan parolayı ayarla... butonuna basınız ve dilediğiniz şifreyi yazarak tamam'a bastıgınızda dosyanız şifreli bir şekilde sıkışmış olacaktır.

İndirin: WinRAR 4.10 Türkçe (32-bit)

İndirin: WinRAR 4.10 Türkçe (64-bit)

Yorumlar