Apple'dan Samsung'a Direktifler :)

Samsung dikdörtgen ve ince tablet yapmasın


Apple bu kez abarttı; Samsung'a "cihazlarınız böyle olmalı" rehberi hazırladı! Hem de ne rehber...
Rakibi Samsung'u sürekli patentlerini ihlal etmekle suçlayan Apple, sonunda firmanın ürünleri ne şekilde yaparsa patentleriyle çakışmayacağını tanımlayan bir liste hazırladı.

Apple'ın Samsung'a yaptığı öneriler o kadar gülünç ki, listedeki ibareleri okurken Zaytung okuduğunuzu sanıyorsunuz: "Dikdörtgen şekilde tablet veya telefon yapmayın, aynı zamanda kenarları da yuvarlak olmasın. Ön yüzeyleri tamamen düz olmayan tabletler yapın. Cihazların görüşünü karmaşık hale getirin." gibi ibareler önerilerden sadece birkaçı.

Nisan ayında Apple, iPhone ile iPad'i körü körüne kopyalamakla suçladığı Samsung'a dava açmış ve patentlerini ihlal ettiğini dile getirmişti. Samsung ise Galaxy Tab ve Galaxy S gibi cihazlar yapmak için pek de farklı yöntemler olmadığını getirerek kendini savunmuştu.

Anlaşılan Apple böyle düşünmüyor. Samsung'un farklı tasarım seçenekleri olduğuna dair iddiasını doğrulamak isteyen firma, mahkemeye bu alternatifleri de sundu. Peki bu gülünç alternatifler neler: İşte Apple'ın "yok artık" dedirten listesi

Yorumlar