Yerli Tablet'e Büyük Destek

Türkiye'nin ilk yerli telefon üreticisi General Mobile, ilk yerli üretim tablet olan "e-tab"ı, BTK Başkanı Tayfun Acarer'in de katıldığı bir toplantıyla piyasaya çıkmadan hemen önce kamuoyuna tanıttı. İşte o tablet ve özellikleri...

İlk yerli üretim tablet olan "e-tab"e destek sürüyor. İşte detaylar ve tabletin özellikleri...
Türkiye'nin ilk yerli telefon üreticisi General Mobile, 25 Kasım Cuma Günü WOW İstanbul Otel'de yapılan etkinlikle Türkiye'nin ilk yerli üretim tableti olan e-tab'ı, BTK Başkanı Tayfun Acarer'in de katıldığı bir toplantıyla kamuoyuna tanıttı.

Üretilen ilk yerli tablet olan "e-tab" ile herkese hitap ettiklerini ancak özellikle orta öğrenim öğrencilerinin akademik, sosyal, zihinsel ve kültürel gelişiminin desteklenmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü projedeki amaçlarını şöyle özetledi: "Ülkemizin yetişmiş insan gücü ve teknolojik birikiminin bu ve başka ürünlerin ülkemizde üretilebilmesini sağlayacak güçte olduğuna inanıyoruz. Türkiye'nin ilk yerli telefon üreticisi General Mobile olarak bugün geldiğimiz noktada Türkiye'nin bilişimdeki gücü ve potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi hedefliyoruz. e-tab'teki yerli katkı payı şu anda %26 civarında. Hedefimiz, 2012 yılı sonuna kadar yerli katkı payını 2 katına, 2013 yılı sonuna kadar ise, yerli katkı payını daha da artırarak %70 -%80'lere çıkarmaktır."

Gündemdeki FATİH projesi hakkında da konuşan Gölcü "Bize bu projeyle FATİH projesine hazırlanıp hazırlanmadığımız soruluyor, evet FATİH projesine hazır ve talibiz. FATİH Projesi'nin hem ölçek ekonomisi bakımından hem de Türkiye adına çok önemli ve büyük bir proje olduğuna inanıyoruz. Bizce FATİH Projesi, sadece akıllı tahta ve tabletle ortaya çıkacak bir eğitim projesi değildir. Asıl kazanımımız, bilişimi okulda kullanarak farklı ufuklarla yetişecek olan, Türkiye'nin geleceğini bugün belki bizim hayal bile edemeyeceğimiz bir biçimde kuracak olan nesillere yol açacak olmamızdır. Bu proje bizler için bölgede bir teknoloji üssü olabilmemiz adına da bir fırsattır. Proje bileşenlerinin üretiminin yerli firmalarla birlikte yapılmasının, Türkiye için daha faydalı olacağını düşünüyoruz. Çünkü bizce bu proje sadece bir satın alım projesi değil, aynı zamanda yerli firmaların kendilerine know - how sağlayabilecekleri laboratuar niteliğinde bir projedir" dedi.

Yorumlar