Windows Phone 7 Tam Gaz İlerliyor !

Akıllı cep telefonları sektörürnde hızlı bir büyüme gösteren Windows Phone 7 daha şimdiden zirvenin tek sahibi olmayı başardı.

Bu kıyasıya rekabet sonucu mağzalarda kapsamlı bir araştırma içine giren "Distimo" firması, araştırma sonucunda yaptığı bir açıklamada WP7 uygulama mağazasının en hızlı büyüme payına sahip olduğunu bildirdi.
WP7 yüzde 30'luk bir büyüme gösterirken, hemen ardından gelen Android yüzde 18'lik bir pay elde etti. Tabiki bu oranlar arasında gözler Apple'ı aradı ancak, sadece yüzde birlik bir büyüme kaydedebildiği için listede alt sıralardaydı.

Hemen şunu belirtmeliyiz ki bu rakamlar, Windows mağazasının AppStore ya da Android Market'i geçtiği anlamına gelmiyor. AppStore uzun yıllardır varlığını ve konumunu az da olsa yükselişi ile birlikte koruyor.Tabiki bu söylediklerimiz Android Market için de geçerli. Bu araştırmada baz alınan büyüme hızları olduğu için anlık veriler göz önünde tutuldu.Ancak hangisi daha büyük denilseydi tabi ki buyarışın zirvesinde AppStore ve Android Market yer alacaktı.

Yorumlar