Ne? iPad 3 Mü Geliyor?


iPhone 5'i beklerken iPhone 4S ile karşılaşmamız dolayısıyla yaşadığımız hayal kırıklığı, yakın zamanda yeni haberlerle yerini heyecana bırakabilir. Zira üretici firmalar arasında yaşanan rekabet dolayısıyla haberler sızmaya başladı.Apple'ın iPad 2'de beklenen ekran çözünürlüğü iyileştirmesini yapmaması, gözleri iPad 3'e çevirmişti. Bugüne kadar iPad 3 hakkında çok fazla bilgi sahibi olmasak da, Apple'ın parça tedarikçilerinden Samsung ve LG arasındaki rekabet, bize bazı ipuçları veriyor.

iPad 3'ün çözünürlüğü için düşünülen rakam 2048 x 1536; yani 264 ppi. Bu iPhone 4 ve iPhone 4S'e çok yakın bir oran. Onlardaki rakam 326 ppi. iPad 2'nin de ekran çözünürlüğü'nün 1024 x 768 olduğunu hatırlatalım.

Ürünün çıkışı için daha önce 2012 yaz ayı düşünlüyordu ancak ben daha önceki haberlerimde de belirttiğim gibi, son alınan bilgiler, ürünün 2012 Mart'ında çıkabileceği yönünde. Samsung ve LG'nin henüz üretime başlamamış olması ancak bu Kasım ayı içerisinde başlayacak olması, bu tarihi de ihtimal olarak güçlendiriyor.

Yorumlar