"Böcek"den Enerji Elde Eden Robot İlgileri Üzerine Çekti

Neredeyse çevremizdeki her şey, çalışmak için enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bunlar için gereken enerjiyi sağlarken çevreye verilen zararı düşünebiliyor muyuz?

Bilimadamları robot üretiminde bulunurken, robotların kendi enerjilerini üretebilmeleri için çözümler oluşturmaya çalışıyorlar. Bunların ilginç sayılabilecek bir tanesi bu haberimizin konusu. Yerde dolaşan ve bazılarımızın görmekten bile haz etmediği böcekler, bu robotlar sayesinde enerji üretimine yardımcı olacaklar.

Robotun içerisindeki dönüştürücüler ile böceğin yapısındaki gerekli maddeler, organik bir dönüşüm geçirip, robotun çalışmasını sağlayacak olan enerjiye dönüşecekler.

Mohsen Shahinpoor isimli mucit bilimadamı, bu çalışma ile şu anda robotların böcekleri "yemediğini" yalnızca gereken maddeleri ayrıştırdığını belirtti. Yakın zamanda bünyesine tüm canlıyı katabileceğini belirten Mohsen Shahinpoor, projenin doğadaki enerji döngüsünde insanlar lehine bir avantaj sağlayacağını da ekledi. Haklı olduğu da yadsınamaz. Biz böcekleri sevmeyiz, robotlar hem onları yok edecek, hem de enerjilerini kendileri üretecekler. En kısa zamanda gerçeğe dönüşmesi ümidiyle.

Bir başka bakış açısı da doğadaki böceklerin aşırı tüketilmesi sonucu ekolojik sistemde dengesizliklere yol açılabileceği hususunda...

Sizin de Yorumlarınızı Bekliyoruz....

Yorumlar

  1. adam hem robot hem böcekten enerji üretiyor çeker tabi :D

    YanıtlaSil
  2. Keşke herkes senin gibi düşünebilse :D

    YanıtlaSil

Yorum Gönder