Jobs'u Cenaze Töreninde Protesto Edecekler

Jobs'u cenazeside protesto etmek isteyen bu kişileri durduracak kimse yok! Protesto nedeni ise...
 Westboro Baptist Kilisesi (WBC) üyeleri, Steve Jobs'ın cenaze töreninde onu protesto etmeyi planadıklarını Twitter'da açıkladı.Web sitesindeki "Tanrı ib...den nefret eder" sloganıyla dikkat çeken grup, Jobs'ın zenginliğini İncil'i tanıtmakta kullanmadığını ve Apple'ın "gey dostu" çalışanlara sahip en önde gelen şirketlerden biri olduğunu iddia etti. İşin ilginç yanı ise grubun Twitter'da yayınladığı mesajın bir iPhone'dan gönderildiği ortaya çıktı.

Kilise kurucusu Fred Phelps'in torunu Megan Phelps-Roper, teknolojiye karşı olmadıklarını, ancak onun Tanrı'nın nefret ettiği şeyi tanıtmak için kullanılmasına karşı olduklarını söyledi.

WBC, askerlerin cenaze törenlerinde yaptıkları konuşmalarla tanınıyor ve büyük bir kesim tarafından "özgür ifadenin kabul edilemez yüzü" olarak değerlendiriliyor. Bir Yüksek mahkemenin grubun protestolarını "konuşma özgürlüğü" olarak değerlendirmesi nedeniyle Jobs'un ailesinin grubu durdurmak için birşey yapamayacağı düşünülüyor.

Bu arada grup, sadece homoseksüelliği kafaya takmış değil. Grubun GodHatesIslam.com, GodHatesTheMedia.com, PriestsRapeBoys.com, ve hatta GodHatesTheWorld.com gibi web siteleri de bulunuyor.
(chip online haber)

Yorumlar