Yerli Üretim Elektrikli Araba : Oscar Electricity

oscar electricity

Yerli üretim ilk Elektrikli Araba oscar Electricity 2012 yılında Türkiye yollarında olacak. 

7 saatlik şarjla 300 kilometrenin üzerinde yol yapabilen otomobil, 100 kilometre hızın üzerine çıkabilecek.


Ankaralı Oscar firmasının koordinatörü Erdem Ufacık, firmalarının 1974 yılında kurulduğunu ve bugüne kadar inşaat aletleri üretimi yaptığını belirterek, “Firmamız son yaşanan ekonomik krizle birlikte AR-GE’ye yöneldi ve Elektrikli Araba yapmaya karar verdi. İlk olarak fabrikalarda, tesislerde, otellerde ve parklarda kullanılabilecek şekilde küçük Elektrikli Arabalar ürettik. Bunlar yük ve insan taşımada kullanılabiliyor. Bu araçlardan bazılarını savaş uçaklarını hangara sokmak ve hangardan çıkarmak için Hava Kuvvetleri Komutanlığı satın aldı. Bu modellerin fiyatı 6 bin 500 dolardan başlayıp, üzerindeki donanıma ve motor gücüne göre 11 bin dolara kadar çıkıyor. Bu araçlarımız özellikle sessiz olması, egzoz gazı salmaması ve ekonomik olması nedeniyle tercih ediliyor” dedi.

İLK SERİ ÜRETİM ELEKTRİKLİ OTOMOBİL 2012'DE YOLLARDA
Firmanın trafiğe çıkmaya uygun Elektrikli Araba üretmek için çalışmalarını tamamladığını da dile getiren Ufacık, “Bu elektrikli otomobil Electricity 'nin dizaynı, motoru ve gerekli her türlü donanımı tasarlandı. Şu an seri üretime geçmek için hiçbir engelimiz kalmadı.
Sanayi Bakanlığı’ndan gerekli izinleri de aldık ve Electricity 'nin ilk 500 tanesi 2012 yılında Türkiye yollarında olacak. Tamamen elektrikle çalışacak Electricity, ürettiğimiz diğer elektrikli modellerimizle aynı motora sahip olacak. Ancak şu an ürettiklerimizin hızını 22 kilometrede sınırladık. 7 saat şarj edilen bu otomobil, 300 kilometrenin üzerinde yol yapabiliyor. Şehir içi trafiği için uygun olan bu otomobilin fiyatı konusunda ise henüz bir karar verilmedi” şeklinde konuştu.

Şirketin üst düzey yöneticisi ile yaptılan  görüşmede şu ek bilgi Alınmıştır;
'' Firmamızın üreteceği OSCAR ELECTRICITY ARABA 150 KM MAKS menzilli olacak. 90 KM/SAAT MAKS hızı olacak.''

Yorumlar

  1. UYGUN BİR ŞEKİLDE TAKSİTLENDİRME İMKANI OLURSA ÇOK SEVİNDİRİCİ OLACAĞINA İNANYORUM,İŞALLAH BÖYLE BİR İMKAN SAĞLANIR SAYGILAR.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder