Sony'nin İlk Tabletleri !!!


Sony ürettiği ilk tabletler olan S ve P’yi IFA 2011′deki basın toplatısında duyurdu.
Daha önceki acı deneyimlerden de bildiğimiz gibi tablet sektöründe donanım tek başına yeterli olmuyor; Bunu TouchPad ve Android kullanan diğer cihazlarda gördük. Bundan ders çıkarmış gibi görünen Sony  Cihazlarını Türkiye’de henüz kullanılamayan Qriocity adlı video ve şarkı satışı yapan hizmetiyle desteklemiş bu da bize Sony tutkunlarının hedef kitle olduğunu gösteriyor.  Diğer bir özellik Sony Bravia ve PS3 kumandası olarak kullanılabilmesi.
Teknik özelliklere gelecek olursak S modelinde, 1 GB RAM; 32 GB’a kadar depolama alanı; kızılötesi uzaktan kumanda; ergonomik, yumuşak, akıllı tasarım; Wi-Fi® ve isteğe bağlı 3G bağlantıları, 23,8 cm (9,4 inç) geniş dokunmatik ekran var.
Daha detaylı bilgi için Sony’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Sony’nin diğer tableti P değişik fakat daha önce görmediğimiz bir ürün değil çünkü katlanabilen yani defter tarzı taşınabilir cihazları daha önce de görmüştük. P’deki iki tane beş inçlik (1024×480) ekran ayrı ayrı ya da beraberce çalışabiliyor. örneğin bir ekranı e-posta ekranı diğerini de klavye olarak kullanabiliyorsunuz  ya da iki ekranı birden e-kitap okuyucusu olarak kullanabiliyorsunuz.
Ürünler Eylül sonunda Avrupa’lı kullanıcılarla buluşacak.
(Yazarkafe)

Yorumlar