Kendini Temizleyen Ekran Kartı !

Bugüne dek pek çok ekran kartı canavarı gördük ama bu seferkinin çok farklı bir yeteneği var...

Bileşen üreten firma MSI, yeni fanlarıya ekran kartlarının ısınma problemine çözüm sunmayı hedefliyor. Tozların, ısınmada ve bilgisayarların kendi kendine kapanmasında büyük bir sorun teşkil ettiğini belirten MSI, bu soruna yeni bir yöntemle çözüm bulmayı hedefliyor. Bu çözümle ekran kartlarının fanları 30 saniye boyunca ters dönerek içerinde bulunan tozu giderecek ve daha sonra normal yönünde dönmeye başlayacak.

Ayrıca Propeller Blade isimli yeni teknoloji de hava akımını yüzde 20 oranında arttırıyor. Bunlarla beraber ısıya göre renk değiştiren fanlar da kartlarının ısısının ne derecede olduğu hakkında kullanıcıya ipuçları veriyor.

Tozları önleyen teknoloji ve ısıyı gösteren teknoloji Nvidia'nın N580GT Lightning Extreme Edition ekran kartında bulunacak. Propeller Blade teknolojisini ise daha sonra çıkacak olan Nvidia ve AMD ürünlerinde görebileceğiz.

Yorumlar

  1. Abi çok iyi bi tasarım. Zaten firmalar artık müthiş ataklar yapıyor...Piyasaların kızışması tüketiciye yarayacak gibi duruyor.ama fiyatlar da bi o kadar artış gösteriyor

    YanıtlaSil

Yorum Gönder